niedziela, 24 października, 2021
spot_img

„Zielone korytarze” dla pasz i środków ochrony roślin?

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Problem pandemii koronawirusa COVID-19 i jego skutków dla polskiego oraz europejskiego rolnictwa, stał się przedmiotem ożywionych działań przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.
W liście skierowanym do Komisarza Europejskiego ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusza Wojciechowskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego Norbert Lins (Grupa Europejskiej Partii Ludowej – Chrześcijańscy Demokraci), zaapelował o pomoc dla rolników, tak aby uniknąć zakłóceń w dostawach żywności i innych produktów potrzebnych rolnictwu i gospodarce rolnej.

Rozszerzenie „Zielonych korytarzy”

W swoim piśmie Przewodniczący Norbert Lins zaznaczył, że Europejscy rolnicy nie tylko mają trudności z kontynuowaniem codziennej pracy, ale też napotykają na coraz większe kłopoty z dostępem do środków produkcji oraz dostarczaniem swoich produktów europejskim konsumentom. Norbert Lins wezwał więc Komisję Europejską do poszerzenia przepustowości transgranicznych tzw.: „zielonych korytarzy”, (poza żywnością) także o: pasze, nawozy i środki ochrony roślin. Zdaniem Norberta Linsa KE powinna przygotować strategię, która maksymalnie uprości procedury administracyjne i wesprze najbardziej dotknięte sektory, a także zwalczy spekulacje na rynku.

 

Działania Europejskiego Komisarza

Redakcja Magazynu Rolniczego Agro Profil skontaktowała Kamilem Ochmańskim, Asystentem ds. Kontaktów z Mediami w Gabinecie Komisarza Europejskiego Janusza Wojciechowskiego który poinformował nas o tym, że:

Obecnie Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski przygotowuje rzeczową odpowiedź, która bezzwłocznie trafi do pana przewodniczącego Norberta Linsa. Dodam, że problem pandemii koronawirusa COVID-19 i jej skutki dla rolnictwa to przedmiot szczególnej troski i działań Komisarza. O wszystkich wcześniejszych i obecnych działaniach w tej materii na bieżąco informujemy na oficjalnej stronie internetowej Komisarza oraz w wykorzystywanych przez nas nośnikach społecznościowych.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: KE
Foto: Pixabay  

Dopłaty bezpośrednie: ARiMR zawiesza kontrole na miejscu

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły