czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Zbliża się ochłodzenie [POGODA]

spot_img

Do Polski zbliża się arktyczne powietrze

Już najbliższej nocy front chłodny opuści północ kraju. Niebo się rozpogodzi a temperatura w pasie od Suwałk po Elbląg, Grudziądz, Chojnice, Miastko, Koszalin spadnie do -4/-2 stopni. Front rozciągał się będzie od Lublina po Łódź, Zieloną Górę i tutaj około 6-8 stopni. Najcieplej na południu- do nawet 10 stopni. W nocy nigdzie nie powinno padać.

W ciągu dnia na północy kraju dużo słońca i po porannym sporym przymrozku temperatura wzrośnie do przyjemnych 8-11 stopni. Od Lubelszczyzny po Łódzkie, Wielkopolskę i Ziemię Lubuską około 10-11 stopni. Ciepło utrzyma się jeszcze na południu kraju. Pod Wrocławiem 13 stopni, Opolem, Krakowem i Rzeszowem 14 stopni, a w okolicy Tarnowa, Przemyśla i Bielska Białej zobaczymy jeszcze 15-16 stopni.

Pochmurna pogoda utrzyma się w pasie frontu, który względem nocy przesunie się o około 100 km na południe utrzyma się od Lubelszczyzny po Łódzkie i południe Ziemi Lubuskiej wraz z Dolnym Śląskiem. Na południu kraju trochę chmur, trochę słońca i miejscami przelotne opady deszczu do 1-2 mm.

Wiatr w całym kraju słaby.

Znacznie większe opady deszczu pojawią się tutaj w sobotę. Od Głuchołaz po Cieszyn, Zakopane, Lesko spadnie nawet 10 mm wody- być może w końcowej fazie opady padać będzie sam śnieg.

Łukasz Sieligowski 

pogoda

 

Wzrost cen podczas pandemii – monitoring i wzmożone kontrole

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników