czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Zanana i nieznana firma

spot_img

Z okazji rejestracji 50 produktu 13 lutego w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa firmy Globachem. Belgijska firma istnieje na rynku od 2000 roku i zajmuje się produkcją, rejestracją oraz dystrybucją środków ochrony roślin. Jak podkreślał Marek Jagusz, Dyrektor ds. regulacji prawnych firma zajmuje się produkcją produktów generycznych, ale z rozszerzoną gamą upraw w jakich można stosować dany preparat lub nową kombinacją substancji aktywnych.

Nie tylko generyki

Jako producent zarówno generycznych, jak i nowych środków przyczynia się do zaspokajania potrzeb żywnościowych na świecie. Globachem poszukuje nowych substancji aktywnych oraz prężnie przeprowadza rejestrację produktów. Swoje działanie opiera również na współpracy z innymi firmami chemicznymi. Mateusz Cieśla, ekspert techniczny, przedstawił statystyki dotyczące doświadczeń. Firma Globachem prowadzi doświadczenia na 39 gatunkach roślin uprawnych w 32 krajach na całym świecie. W Polsce w 2018 roku wykonała na 25 gatunkach upraw 207 doświadczeń, głównie z gamy herbicydów oraz fungicydów. Firma dysponuje magazynami do pakowania, etykietowania oraz przechowywania produktów. Jest bardzo elastyczna, jeśli chodzi o dostosowywanie się do potrzeb zmieniającego się rynku. Opiera swoje działanie na sprzedaży do dużych dystrybutorów krajowych, nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej dla rolników.

Ważni partnerzy

Marketing i dystrybucję opiera na współpracy z strategicznymi partnerami biznesowymi, którymi w Polsce są Agrosimex, Belchim Crop Protection oraz SumiAgro. Do portfolio firmy należą takie produkty jak Globagran SL do zwalczania chwastów w ziemiankach czy Glosset 600 SC dedykowany uprawom zbożowym. Z gamy fungicydów Difend 30 FS, jako zaprawa zbożowa oraz Difure Pro EC do zwalczania chwościka w buraku cukrowym. Strategią rozwoju firmy jest automatyzacja, profesjonalizacja, umiędzynarodowienie oraz innowacyjność.

Autor: Jagoda Strzelińska

 

Fot. 1 O rosnącym znaczeniu firmy opowiedział Marek Jagusz. J. Strzelińska

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x