środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zamiast Prezesa odwołani członkowie Rady Nadzordczej

spot_img

Pisaliśmy niedawno o sporach w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol i kwestiach poruszanych przez grupę członków tego gremium, którzy akcentując to, że są rolnikami, zwracali m.in. uwagę na sprawy związane z wynagrodzeniami kierownictwa, zakupami samochodów, ich zdaniem zbyt niską podwyżką cen skupu mleka, stroną formalną aktów podejmowanych w spółdzielni i ogólnie w ich odczuciu z niewłaściwym podejściem do członków spółdzielni. Niezadowoleni spółdzielcy (8 sygnatariuszy) wysłali pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. A Prezes Spółdzielni Mlekpol Edmund Borawski wydał w tej sprawie własne oficjalne oświadczenie.

Odwołano protestujących?

Natomiast na obecnym etapie, 15 września br. podczas Zebrania Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, które odbyło się w hali magazynowej nowo powstałego Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie, na wniosek przeważającej większości delegatów wprowadzono do porządku obrad głosowanie nad odwołaniem ośmiu członków Rady Nadzorczej.Podczas zebrania ponad 2/3 uprawnionych do głosowania opowiedziało się za odwołaniem sześciu z nich. Jednocześnie dokonano wyboru ośmiu nowych członków Rady Nadzorczej. Delegaci wyrazili nadzieję na dalszą konstruktywną pracę wszystkich organów Spółdzielni dla jej dobra i dalszego rozwoju.

Gospodarcze sukcesy i absolutoriom

Dodajmy, że działalność gospodarczą za rok 2019 Spółdzielnia Mlekpol zamknęła dodatnim wynikiem finansowym. Wartość sprzedaży wyrobów i towarów SM Mlekpol wyniosła w raportowanym okresie ponad 4,3 miliarda zł. Z czego 711 milionów pochodziło ze sprzedaży poza granice Polski. Osiągnięte wyniki gospodarcze zadecydowały o udzieleniu absolutorium wszystkim członkom Zarządu pod kierownictwem Prezesa Zarządu Spółdzielni Edmunda Borawskego zdecydowaną większością głosów.
Więcej o sporach w Radzie Nadzorczej SM Mlekpol w artykule pt.: Dodatkowe pensje i samochody w SM Mlekpol – czy będzie wyjaśnienie? (publ. 28 sierpnia br.).

Źródło i foto: SM Mlekpol

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x