środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

W piątek nad Polską znów zapanuje wyż

spot_img

Nim to nastąpi w nocy sporo chmur utrzyma się w województwie Lubelskim, Podlaskim, Świętokrzyskim, Mazowieckim, wschodzie Ziemi Łódzkiej, a także Mazurach- tutaj poranek najcieplejszy z temperaturą na poziomie 8/11 stopni Celsjusza.

Nad ranem chmur przybędzie w Małopolsce, Górnym Śląsku i na Podkarpaciu – najniższe temperatury zanotowane zostaną tutaj około 3|4 nad ranem i wyniosą 3/5 stopni Celsjusza, jednak nad ranem ociepli się do 5/8 stopni powyżej zera. W Kotlinach w nocy przymrozki do -2 stopni. Na południowym zachodzie, zachodzie i północy sporo pogodnego nieba, a na południowym zachodzie wręcz bezchmurnie. W kotlinach Sudeckich odnotujemy nad ranem około -3/0 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów. Między Szczecinem, Reskiem, Szczecinkiem, Miastkiem o poranku 1/3 stopnie powyżej zera, zaś przy gruncie miejscami pojawią się przymrozki. Na pozostałym obszarze zachodu i północy (łącznie z Wielkopolską, Kujawami i Warmią) odnotujemy 3/6 stopni powyżej zera, przy gruncie odpowiednio 0/3 stopnie. Zrobi się bezwietrznie, jedynie na wschodzie i północnym wschodzie powieje do 20 km/h.

W ciągu dnia w całym kraju pojawi się słońce, które na zachodzie, północy i w centrum zdominuje niebo. Na wschodzie i południu do południa pojawi się trochę chmur, zaś po południu i tutaj zrobi się niemal całkowicie bezchmurnie. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wzrosną do maksymalnie 20 stopni na zachodzie kraju.

Piątek zapisze się jako bezwietrzny dzień na zachodzie kraju. Na południu, północy i w centrum powieje słabo do zaledwie 20 km/h. Na wschodzie i północnym wschodzie porywy wiatru osiągną w południe 35 km/h.

Kolejna noc jeszcze chłodniejsza, szczególnie na wschodzie kraju.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x