środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Z północy zbliża się arktyczna masa powietrza [POGODA]

spot_img

Wybrzeże- w nocy występować będą liczne przelotne opady śniegu. O ile na samym wybrzeżu utrzyma się około 1-4 cm śniegu, to do 60 km w głąb lądu śniegu dopada nawet ponad 10-13 cm. Najwięcej między Lęborkiem, Słupskiem a Bobolicami. W ciągu dnia przelotne opady ograniczą się do wybrzeża wschodniego i środkowego. Najczęściej ma sypać w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz w okolicy Koszalina, Darłowa, Słupska- lokalnie przybędzie kolejne 2-10 cm. Temperatura w południe wyniesie około -2/0 stopni. Na Zalewie Wiślanym i Żuławach około -4/-2 stopni.

Warmia, Mazury, Podlasie, północne Mazowsze– o poranku temperatura spadnie tutaj w pobliże -12 stopni w Suwałkach i -11/-8 stopni na pozostałym obszarze. Przed południem na zachód od Olsztyna i północy Mazowsza poprószy śnieg. Po południu przewaga przejaśnień i chwil ze słońcem. Temperatura w południe wyniesie -11 stopni w Suwałkach, -8 stopni w Ełku i -5 stopni na zachód i południe od Olsztyna.

Lubelszczyzna, Podkarpacie, Kielecczyzna, Mazowsze– nad ranem odnotujemy około -9/-7 stopni, nieco cieplej około -6/-4 stopni na Podkarpaciu. W ciągu dnia temperatura nieznacznie się podniesie do około -6/-4 stopni. Przelotne opady możliwe będą jeszcze wieczorem. Jutro przeważać mają przejaśnienia i bez opadów.

Małopolska, Ziemia Łódzka, Górny Śląsk– tutaj w nocy od -8 do -4 stopni. Tylko w rejonie Łodzi możliwe -10 stopni. W nocy i w ciągu dnia możliwe będą niewielkie przelotne opady śniegu, obok których pojawi się i słońce. Temperatura w dzień podniesie się do -4/-3 stopni.

Ziemia Lubuska, Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Wielkopolska, Pomorze Zachodnie– noc dość ciepła na poziomie -4/-1 stopnia. W ciągu dnia od -2 do 0 stopni. Przez całą noc i dzień występować mają przelotne opady śniegu, których pod Sudetami uzbiera się około 3-7 cm. 

Kujawy, Kaszuby– możliwe rozpogodzenia pojawią się już nocą, dzięki czemu temperatura rano spadnie miejscami do -8/-5 stopni. Jednak w dzień szybko się podniesie do -2/-1 stopnia Celsjusza. Tutaj również możliwe będą przelotne opady i zwłaszcza na Kaszubach może przybyć 1-3 cm śniegu w ciągu dnia.

W sobotę na Bałtyku utworzy się niż i sunie z całym impetem na Polskę. Pojawią się między innymi w centrum bardzo silne zawieje- wiatr powieje do nawet 70-80 km/h. Śnieg będzie systematycznie wywiewany z pól. Między innymi w pasie od Zatoki Gdańskiej po centrum i południe kraju przejdą silniejsze opady śniegu do 2-8 cm. Po opadach już w niedzielę rano temperatura spadnie miejscami na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu do -24/-20 stopni. W centrum około -17/-13 stopni. Na zachodzie i południu najcieplej.

W poniedziałek rano temperatura przy gruncie miejscami na wschodzie, południu i w centrum zbliży się do -30 stopni. W zastoiskach mrozowych na Podhalu odnotujemy nawet -35/-32  stopnie Celsjusza na wysokości 2 metrów. Zrobi się zupełnie bezwietrznie. 

Szczegóły dotyczące mrozów zostaną podane w piątek wieczorem, zaś dokładne dane, które pokryją się w rzeczywistości dopiero w sobotę około południa.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x