sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Wyższa cena zakupu buraków nadwyżkowych w Krajowej Grupie Spożywczej. Jak duża jest różnica?

spot_img

Zarząd Krajowej Grupy Spożywczej S.A. podczas spotkania negocjacyjnego z Plantatorami ustalił podwyższenie ceny zakupu buraków nadwyżkowych w kampanii cukrowniczej w 2022 roku do poziomu 140 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych. Wcześniejsza kwota wynosiła 120 zł za 1 tonę.

Wyższa cena zakupu buraków nadwyżkowych w Krajowej Grupie Spożywczej
zdj:pixabay

Podwyżki za buraki cukrowe w KGS

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w tegorocznej kampanii cukrowniczej oferuje najwyższą  stawkę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16%, która wynosi 50 euro za tonę. Na tę kwotę składa się cena podstawowa, która wynosi 37 euro/t oraz świadczenie dodatkowe w wysokości 13 euro/t – jest to zaliczka na poczet świadczenia dodatkowego związanego z ceną cukru. Do tego dochodzi teraz nowa wyższa cena zakupu buraków nadwyżkowych w kampanii cukrowniczej 2022 wynosząca 140 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych

Plantatorzy współpracujący z Krajową Grupą Spożywczą S.A. poza najwyższą stawką za dostarczony surowiec, mogą także liczyć na szereg działań wspierających ze strony Cukrowni takich jak: zaopatrzenie w rolnicze środki produkcji, szkolenia agrotechniczne, promocyjne programy ochronne oraz wsparcie Funduszu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników, z czego w ostatnich latach skorzystała znaczna ilość Plantatorów. Spółka oferuje także doradztwo wyspecjalizowanych agrotechników i inspektorów surowcowych.

źródło: KGSSA

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x