środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Wypadek ciężarówki z transportem świń

spot_img

Do niebezpiecznego wypadku doszło wczoraj około godz. 8.30 na rondzie w Wierzbicy (gmina Serock, woj. mazowieckie).

wypadek-ciężarówka

Przewróciła się tam ciężarówka przewożąca 160 świń. Interweniowała policja, straż pożarna i powiatowy lekarz weterynarii z Legionowa. Temu ostatniemu przypadła rola koordynatora akcji ratowania zwierząt. Początkowo lekarz podjął decyzję o pozostawieniu świń w ciężarówce, aż do przybycia zastępczego transportu.

Prowizoryczna zagroda

Inicjatywą wykazali się jednak przedstawiciele władz gminy Serock, którzy użyczyli ratownikom barierek dla zabezpieczenia terenu. Dzięki temu, w pobliżu miejsca wypadku powstała prowizoryczna zagroda, do której przeprowadzono świnie. Niestety ze względu na poważne obrażenia odniesione w wypadku, zaistniała konieczność uśpienia części zwierząt.

Usunięto skutki wypadku

wypadek-świnie

Kierowca ciężarówki poniósł niewielkie obrażenia głowy oraz nogi, ale nie wymagał hospitalizacji. Podczas zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Po kilku godzinach akcji ratunkowej udało się podnieść ciężarówkę. Z baku pojazdu zaczęło wyciekać paliwo, ale straż pożarna zabezpieczyła zbiornik.

W skutek wypadku ciężarówki padło 35 świń. Ruch udrożniono około godziny 14:15. Przyczyny zdarzenia bada policja.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński 
Źródło: PAP
Foto: PAP

 

Zawrotna prędkość ciągnika i wypadek na zakręcie… do sklepu [WIDEO]

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników