poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Przed nami bardzo niespokojna pogoda [POGODA]

spot_img

Wieczorem na całym południu, wschodzie i w centrum będzie mocno padało – od deszczu po śnieg i grad. Wieczorem i w nocy pojawią się również burze, szczególnie w południowych województwach.

W godzinach nocnych na południe od Zielonej Góry, Łodzi, Włodawy pojawią się wichury, na południu kraju wiatr może osiągać w krótkich momentach siłę silnej wichury (podczas burz). Powieje tutaj w porywach do 70-95 km/h, podczas burz do 105 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany w porywach do 60 km/h. Temperatura nad ranem spadnie do 1-4 stopni. Najchłodniej na południu kraju, najcieplej na północy i zachodzie.

W poniedziałek dla odmiany w całym kraju pojawi się dużo słońca, nadal będzie wiał silny wiatr w porywach do 70 km/h, tak więc wiatr nie będzie już stanowić zagrożenia.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do około 4-7 stopni.

Kolejne znaczne ocieplenie i miejscami większe opady deszczu w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek w ciągu dnia. Temperatura popołudniem na południu kraju podskoczy do około 12-14 stopni. Na zimnej zwykle północy około 7-8 stopni.

Kolejne dni to przeplatanka dni chłodniejszych i cieplejszych. W sam raz na weekend powinno przyjść do nas większe ocieplenie, które przyniesie ponownie temperatury powyżej 8-12 stopni.

Wichur już nie będzie, ale przez cały tydzień wiatr będzie odczuwalny.

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników