środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wydłużono czas na złożenie wniosków o dopłaty w ramach WPR. Do kiedy?

spot_img

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Robert Telus, ogłosił wydłużenie terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR. Termin został przesunięty na 30 czerwca 2023 r., co daje więcej czasu rolnikom na złożenie wniosków.

Więcej czasu na złożenie wniosków o dopłaty w ramach WPR

Zmiany w WPR

W tym roku kampania przebiega według nowych zasad, wynikających z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Dlatego też Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi postanowiło wydłużyć termin składania wniosków, aby rolnicy mieli czas na zapoznanie się z nowymi wymaganiami.

Które wnioski są objęte przedłużeniem terminu?

Przedłużenie terminu składania wniosków dotyczy płatności bezpośrednich, przejściowego wsparcia krajowego oraz działań obszarowych w ramach II filaru WPR. Zmiany do wniosków również można będzie składać dłużej – do 17 lipca 2023 r.

Opóźnienia w składaniu wniosków

Jeśli rolnik nie zdąży złożyć wniosku do 30 czerwca 2023 r., może to zrobić później, w terminie 25 dni kalendarzowych, tj. do 25 lipca 2023 r. Należy jednak pamiętać, że w przypadku opóźnienia, zostanie stosowane zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności. Dlatego też warto złożyć wniosek na czas, aby uniknąć niepotrzebnych strat finansowych.

źródło: MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x