środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Doradcy z ODR udzielą darmowej pomocy przy składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2023 rok

spot_img

Nowe wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich za rok 2023 mogą budzić niepokój u wielu rolników, którzy zastanawiają się, jak podejść do tego zadania w praktyce oraz czy będą w stanie wypełnić wniosek poprawnie. Zwłaszcza w przypadku eko-schematów, wsparcie doradcy może okazać się szczególnie istotne. Na szczęście, dobra wiadomość dla rolników jest taka, że w tym roku pomoc doradcy ODR w wypełnieniu wniosku będzie udzielana bezpłatnie.

Bezpłatna pomoc doradców ODR dla rolników w składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2023 roku – MRiRW pokrywa koszty

Każdego roku rolnicy mogą skorzystać z pomocy specjalistów z ośrodków doradztwa rolniczego, którzy są dostępni w biurach powiatowych. Niestety, dotychczasowe usługi były zwykle płatne, z cennikami zależnymi od powierzchni gruntów i liczby działek ewidencyjnych, co skutkowało kosztami w zakresie kilkudziesięciu do kilkuset złotych dla dużych gospodarstw. Jednakże w 2023 roku rolnicy będą mieli okazję skorzystać z pomocy doradców ODR zupełnie za darmo. Ministerstwo rolnictwa zdecydowało się częściowo pokryć koszty związane z pomocą przy wypełnianiu wniosków, dzięki czemu rolnicy nie będą musieli płacić za wsparcie specjalistów z ośrodków doradztwa rolniczego w trakcie tego naboru.

Doradcy z Ośrodków Doradztwa Rolniczego bezpłatnie pomagają rolnikom w wypełnianiu wniosków. Podpowiadają, z których ekoschematów skorzystać. Nie zwlekajmy do 15 maja!” – potwierdził na twitterze Henryk Kowalczyk.

źródło: MRIRW, twitter

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x