środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Wtorek z wiosennymi temperaturami [POGODA]

spot_img

Do północy niewielki deszcz spodziewany jest na północy Warmii i Mazur oraz w Zatoce Gdańskiej. Mgły spowiją Podlasie, Lubelszczyznę, częściowo Mazowsze, Kujawy i Ziemię Łódzką. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę z rozpogodzeniami. Temperatura spadnie do około +2/+4 stopni. Cieplej na południu kraju +5/+7 stopni. Najcieplej pod górami, gdzie temperatura miejscami nie spadnie poniżej +10 stopni.

Wiatr słaby, w górach silny i porywisty- halny.

Przez cały wtorek nigdzie nie będzie padać. Im bliżej południowych regionów naszego kraju, tym pogodniej. Między Wrocławiem, a Kielcami niebo niemalże bezchmurne. Pochmurno przez cały dzień powinno być na północnym wschodzie (Siedlce, Ostrołęka, Suwałki, Ełk).

Temperatury iście wiosenne.

Najchłodniej tam, gdzie mgły utrzymają się do południa (+6 stopni). Przeważnie na północy około +8 stopni. Od Ziemi Lubuskiej po Kujawy, Mazowsze i Lubelszczyznę +9/+11 stopni. Na Ziemi Łódzkiej +11/+12 stopni. Najcieplej na południu kraju +12/+13 stopni. W okolicy Legnicy, Nysy, Opola, Raciborza, Cieszyna, Tarnowa możliwe nawet +15 stopni.

Wiatr powieje do około 20-40 km/h, jedynie w górach możliwe przekroczenia 80-100 km/h.

Łukasz Sieligowski

 

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników