środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wsparcie w ramach COVID-19 tylko do 30 września

spot_img

Do tej pory biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęły 135 947 wniosków o przyznanie jednorazowej pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Nabór potrwa jeszcze tylko tydzień i zakończy się 30 września 2020 r.

Nawet do 7 tysięcy euro

Przypomnijmy: pomoc adresowana jest do rolników i przedsiębiorców rolnych pracujących w sektorach hodowli bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych.

Wsparcie finansowane jest z budżetu PROW 2014-2020 i ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej. Jego wysokość uzależniono od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Natomiast maksymalna kwota pomocy nie może przekroczyć 7 tys. euro.

Szczegóły dla wnioskodawców

Dodajmy, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało wytyczne dotyczące minimalnych wielkości produkcji uprawniających do ubiegania się o wsparcie oraz minimalne stawki pomocy. Szerzej opisaliśmy je w artykule pt.: Rusza nabór wniosków COVID-19 (publikacja: 2 września br.). Więcej informacji dla wnioskodawców udostępniono też na stronie ARIMR, w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agncji. Dostępna jest też bezpłatna infolinia pod numerem tel.: 800-38-00-84.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x