czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

Nie mówcie nam, że jesteśmy źli!

spot_img

Mocny i bardzo emocjonalny wyraz przybierają reakcje rolników na zapisy przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. Dobitnym tego przykładem jest reakcja Marka Sulimy, hodowcy drobiu z Lubelszczyzny. Rolnik, podczas wczorajszej konferencji prasowej ugrupowań PSL i Kukiz’15 pełnym emocji tonem wykrzyczał następujące oświadczenie:

Dziś ja zdechnę dla tej Polski!… Dla mojej rodziny, po to żeby tym wszystkim durniom udowodnić, że świat nie jest taki jak wy mówicie! Bo Bóg go stworzył trochę inaczej! Nawołuję też moich biskupów! Odezwijcie się! Wstawcie się za nami! Nie mówcie nam, że jesteśmy źli! Koniec tej obłudy, mówię wam! Ja mam pięciu synów. Dla nich oddam życie i nie pozwolę nas tak zniszczyć! Człowiek, który nie umiał pokochać przez swoje życie drugiej osoby, tylko kota, ma mi zmieniać życie?! Dziękuję wam za taką Polskę! Bóg zapłać! Na mojej wsi było 60 gospodarstw a teraz nas gospodarzy zostało pięciu. Ludzie siedzą pod sklepem i piją. Tak nie może być! Proszę wszystkich o opamiętanie.

Dodajmy, że Marek Sulima zadeklarował też wolę podjęcia protestu głodowego.

Piątka dla rolników

Podczas wczorajszej konferencji koalicja PSL-Kukiz’15 przedstawiła również założenia tzw. „Piątki dla rolników” czyli kontrpropozycji dla obecne procedowanej nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt.  
Ludowcy wspólnie z organizacjami rolniczymi domagają się;  przywrócenia uboju na cele religijne, zakazu wstępu do  gospodarstw bez zgody właścicieli, odszkodowań dla hodowców z straty poniesione z przyczyn zewnętrznych, otwarcia rynków na wschód i przywrócenia wcześniejszych emerytur.
Założenia „Piątki dla rolników” poparła AGROUnia, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowa  Rady Izb Rolniczych, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego i Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych.
Ponadto na dziś (24 września br), od godz. 11.00 w Sali Plenarnej Senatu RP ugrupowania PSL i Kukiz’15 rozpoczynają konsultacje społeczne w sprawie Ustawy o ochronie zwierząt. 

30 września protesty Przypomnijmy też, że AGROunia wraz z innymi organizacjami rolniczymi planuje dużą akcję protestacyjną, którą zapowiedziano na środę, 30 września br. w Warszawie. Protest rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Trzech Krzyży. Następnie rolnicy przejdą przed Sejm i przed Pałac Prezydencki. Zapowiadane są również blokady autostrad i dróg ekspresowych.

Źródło i foto: PSL Podlasie FB

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x