środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Znaleźliśmy się w przeddzień rozpoczęcia monsunu deszczowego [POGODA]

spot_img

Monsun deszczowy potrwa około tygodnia i zwłaszcza na południu, zachodzie i na środkowym zachodzie przyniesie ogromne ilości deszczu.

Noc z środy na czwartek zapisze się z temperaturą na poziomie 10/12 stopni na wschodzie, 12/13 stopni w centrum i na południu, do 14/16 stopni na północy, zachodzie, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Przelotne opady mogą występować na Kujawach, Wielkopolsce, Warmii, Ziemi Łódzkiem i w Małopolsce- będą to pojedyncze chmury z opadami na tle województw.

Do końca dnia sucho i słonecznie na wschodzie. Przewaga słońca nad chmurami na zachodzie i tylko wybitnie lokalnie spadnie przelotny deszcz- popada na około 20% regionu. Na południu, północy i w centrum chmur zdecydowanie więcej, ale i tutaj deszcz nie zmoczy większego terytorium jak 20%. Spadnie maksymalnie 5/11 mm deszczu.

Wiatr jeszcze powieje słabo, do maksymalnie 25 km/h.

Teraz w kilku słowach o opadach, bowiem już wyklarowała się sytuacja co do zachodu Polski.

Pierwsze ciągłe i silne opady deszczu na Dolnym Śląsku (południe, zachód regionu), Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, zachodzie Wielkopolski zaznaczą się w piątek. Na Pomorzu Zachodnim spadnie w ciągu doby do nawet 30 mm deszczu. Z piątku na sobotę i w sobotę ulewy zaznaczą się dodatkowo w Wielkopolsce, Opolszczyźnie, zachodzie i południu Górnego Śląska. Miejscami ponownie spadnie 30 mm deszczu w ciągu doby.

Według prognoz do poniedziałku na zachodzie, północy czy środkowym zachodzie kraju pojawią się miejsca, gdzie spadnie nawet około 70 mm deszczu. Wschód i centrum jest jeszcze pod znakiem zapytanie, ale nawet jeśli deszcze dotrą, to suma opadów nie powinna przekroczyć 25-35 mm deszczu, a miejscami suma opadów na deszczomierzach zatrzyma się na zaledwie 5 mm.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x