piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Wolno biegające tuczniki w lesie. Nie da się ich wszystkich wyłapać

spot_img

Do nietypowej sytuacji doszło pod Rawiczem. Mieszkańcy, spacerowicze oraz także pracownicy Leśnictwa Dębno na terenie tzw. Doliny Świętojańskiej napotykają od kilku tygodni świnie. Nikt niestety nie ma pojęcia jak zwierzęta trafiły do lasu.

Zwierzęta porzucono w lesie celowo?

„Lasy Państwowe nie odpowiadają za zwierzęta hodowlane, które się w nich pojawiają. Gdy więc otrzymaliśmy informację o tym, że w lesie widziano prosiaki poinformowaliśmy zespół ochrony środowiska rawickiego urzędu miejskiego” – poinformował Michał Plewa z Leśnictwa Dębno z portalem Rawicz24. Dodał, że ze względu na fakt, że świnie są „zdziczałe” nie da się ich wszystkich wyłapać. Leśnicy podejrzewają, że zwierzęta ktoś celowo porzucił w lesie.

Z informacji wynika, że do tej pory udało się odłowić cztery prosiaki. Po złapaniu, przewiezione świnie do schronisko gdzie zbadano je pod kątem ASF. Niestety zostały poddane eutanazji.  Nie wiadomo, skąd pochodzą, bo nie były oznakowane – poinformował Mieczysław Kowalonek z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w rozmowie z portalem rawicz24.pl.

Źródło: Rawicz24.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x