czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Wkraczamy w ogromne załamanie pogody – będzie zimno

spot_img

Wkraczamy w ogromne załamanie pogody jakie dotknie cały nasz kontynent europejski. W Finlandii sypnie śniegiem, na tyle intensywnym, że pojawią się duże utrudnienia. Europie południowej, północnej i zachodniej grożą powodzie. W Polsce będzie bardzo spokojnie, ale zimno.

W nocy na Kaszubach spadek temperatury do +2/+3 stopni, przy gruncie 0. Od Warmii po Kujawy, Wielkopolskę, Dolny Śląsk +4/+5 stopni. Na zachodzie i w centrum +6 stopni. Na południu i wschodzie do +8 stopni. Najcieplej w okolicy Przemyśla, Cieszanowa +10 stopni. W nocy mocno ma padać na Roztoczu, Podkarapciu i południu Małopolski, spadnie do nawet 20 mm deszczu. Na Podhalu popada mokry śnieg i deszcz ze śniegiem który od wysokości Gubałówki będzie się utrzymywał. W górach napada nam aż do 30 cm śniegu. Słabiej popada na wschodzie i południu kraju, do 3-8 milimetrów. Od Warmii po centrum i południowy zachód sucho. Przeważnie sucho także na północy i zachodzie, ale nad ranem pojawią się przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej- szczególnie na wybrzeżu ( do 10 kilimetrów wgłąb lądu).

Jutro do południa przelotne opady deszczu i krupy na zachodzie kraju. Po południu na zachodzie opady ustąpią miejsca słońcu, w zamian rozpada się przelotnie na południu, północy i w centrum (od Kaszub, Warmii po centrum i południe), zaś przed zachodem słońca opady dotrą na wschód kraju. Łączna suma dobowa nie przekroczy 5 milimetrów wody.

Bardzo zimno. Przeważnie około +7/+8 stopni na Kaszubach, +9 stopni na północy, do +10 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum. Najcieplej na Opolszczyźnie +12 stopni. Najchłodniej w okolicy Leska, Sanoka, Przemyśla +6/+7 stopni. Po opadach krupy śnieżnej spadek temperatury do +4/+6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany.

 

Tekst: Łukasz Sieligowski
Mapa: pogodynka.pl

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników