sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wielkopolska Wieś zaprasza

spot_img

Szansa na poznanie lokalnej i regionalnej kultury ludowej, zapoznanie się z działalnością Kół Gospodyń Wiejskich oraz upowszechnianie wiedzy na temat wielkopolskiej wsi i jej dziedzictwa kulturowego – temu służy wydarzenie „Wielkopolska Wieś Zaprasza”, które odbędzie się w sobotę, 10 września, w Gołaszynie.

– Koła Gospodyń Wiejskich odgrywają ogromną rolę w popularyzowaniu dorobku kulturowego wsi oraz promocji jej walorów. Impreza w Gołaszynie jest okazją do wymiany doświadczeń między poszczególnymi kołami tak, by było możliwe działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich. To także szansa na nawiązanie współpracy pomiędzy kołami gospodyń, poznanie kultury ludowej w szczególności kultury lokalnej i regionalnej – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

„Wielkopolska Wieś Zaprasza” to impreza plenerowa z udziałem 16 Kół Gospodyń Wiejskich funkcjonujących na terenie powiatów gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego oraz rawickiego.Wydarzenie ma na celu popularyzację tematyki dotyczącej regionalnego dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz kształtowanie określonych postaw i uwrażliwienie na wartości płynące z dziedzictwa.

Program imprezy przewiduje zarówno występy artystyczne zespołów ludowych, konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich, przeprowadzenie szkoleń i warsztatów oraz konkursy dla dzieci.

10:00–10:15 – Występ zespołu Chojnioki

10:15–10:30 – Oficjalne otwarcie imprezy „Wielkopolska Wieś Zaprasza – Gołaszyn 2022”

10:00–17:00 – Konkurs I „Bukiet z suszonych kwiatów i ziół”

10:30–11:00 – Występ zespołu Chojnioki

10:30–12:30 – Szkolenie „Tradycja pachnąca ziołami”

11:30–12:30 – Konkurs zręcznościowy dla dzieci

12:30–14:00 – Konkurs „Kurczak zagrodowy z wykorzystaniem tradycyjnych ziół”

13:00–14:00 – Konkurs plastyczny dla dzieci

13:30–14:30 – Występ zespołu Marynia

14:30–16:30 –Warsztat „Tańce regionalne – tradycja na parkiecie”

16:30–17:00 – Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród

17:00 – Zakończenie Imprezy

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x