niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wielki pożar stogów słomy. Zagrożone kurniki!

spot_img

Dziś (10 maja br.), około 4.00 nad ranem wybuchł ogromny pożar stogów słomy w miejscowości Nowy Karolew w gminie Koźminek (powiat kaliski). Zagrożone są pobliskie kurniki. Z ogniem zmaga się aż 14 zastępów straży pożarnej.

Dramatyczna walka strażaków

Jak informuje  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu ogień objął stogi słomy o powierzchni 50×70 m o wysokości 4 m, ułożone w literę C. Trudność akcji polega tym, że strażacy nie tylko starają się ugasić pożar, ale też obronić przed ogniem i wysoką temperaturą 7 hal z kurnikami, które znajdują się w sąsiedztwie. 

Z ogniem walczy 14 zastępów straży pożarnej, w tym auta gaśnicze i cysterna z wodą z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 KM PSP w Kaliszu, OSP Koźminek, OSP Pietrzyków, OSP Lisków, OSP Krzyżówki-Młynisko, a także Ochotnicza Straż Pożarna Dobrzec w Kaliszu, Ochotnicza Straż Pożarna Kalisz-Lis i OSP PÓLKO. Strażacy przewidują, że akcja potrwa jeszcze kilka godzin. 

Źródła: KP PSP w Kaliszu, portal: faktykaliskie.pl

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x