niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

spot_img

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się miejscami w Lubelskim, Łódzkim, Mazowieckim, Świętokrzyskim oraz na Górnym Śląsku. 

Na pozostałym obszarze noc sucha z przejaśnieniami.

Temperatura o poranku spadnie do 4-5 stopni na południu oraz 3-4 na pozostałym obszarze. Nieco chłodniej w pasie od Suwałk po Olsztyn, a także między Szczecinkiem a Chojnicami- około 0/+2 stopni.

Do godziny 8:00 niewielkie opady mżawki mogą pojawić się w rejonie Łodzi, Radomia, Kozienic, jednak po tej godzinie opady zanikną i zacznie pokazywac się słońce. Na południowym wschodzie popadać może przez cały dzień- ale opady nie przekroczą 1-3 mm i będą przelotne.

Na pozostałym obszarze słonecznie. Im bliżej wieczora tym więcej błękitu nieba.

Chłodno. Silniejszy północno zachodni wiatr w porywach do 55 km/h znacznie obniży temperaturę odczuwalną. 

Według prognoz w połowie przyszłego tygodnia czeka nas kolejne ocieplenie. Na zachodzie i południu ponownie będzie 15 stopni na plusie.

Widać także większe ochłodzenie. Między 5 a 10 marca zima będzie się przepraszać z wiosną nad Polską. W tym czasie noce na wschodzie mroźne- do -9/-3 stopni. Na zachodzie od -5 do +2 stopni. Pojawi się w chłodnej porze doby również śnieg. Niestety opadów będzie mało prowadząc do posuchy na zachodzie i w centrum Polski.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x