piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

W Rawiczu rolnicy mają problem z dotarciem do pól przez wąskie ulice. Włodarze miasta apelują o pozwolenie jazdy obwodnicą

spot_img

Rolnicy z Sarnówki i Żołędnicy od lat zmagają się problematycznym dojazdem na swoje pola informuje portal. Wąskie uliczki Rawicza uniemożliwiają swobodny i bezpieczny przejazd, przez co rolnicy muszą przeciskać się ciągnikami i dużymi rolniczymi maszynami.  Najlepszym rozwiązaniem okazałoby się pozwolenie na przejazd obwodnicą, na to jednak potrzebne jest pozwolenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W Rawiczu rolnicy mają problem z dotarciem do pól przez wąskie ulice. Włodarze miasta apelują o pozwolenie jazdy obwodnicą
zdj: Archiwum AP

Problem rolników z dojazdem do pól. Minister rolnictwa interweniuje w GDDKiA

 Jak informuje portal elka.pl Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie reaguje na apele w tej sprawie. W związku z tym burmistrzowie Rawicza i Miejskiej Górki zwrócili się o pomoc do wicepremiera Henryka Kowalczyka.

 “W ostatnich latach przeprowadzono wiele inwestycji polegających na zwężaniu ulic i poszerzeniu chodników w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Dziś okazuje się, że tymi zwężonymi ulicami zmuszeni są przejeżdżać rolnicy ciężkim sprzętem, co utrudnia przemieszczanie się wszystkim uczestnikom ruchu, zarówno drogowego, jak i pieszego oraz wpływa na ich bezpieczeństwo – czytamy w apelu. Ich zdaniem, wpuszczenie ciągników rolniczych na obwodnicę będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak czytamy dalej, odpowiedź wicepremiera dotarła do samorządów 6 grudnia. Henryk Kowalczyk zapewnił w niej o pełnym zrozumieniu problemu i poinformował o przekazaniu dokumentów dyrektorowi GDDKiA z prośbą o analizę sprawy i pilne przekazanie informacji zwrotnej o możliwościach rozwiązania sytuacji. Zatem decyzja jest aktualnie po stronie GDDKiA.

źródło:elka.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x