piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

W poniedziałek żniwa będą kradzione, ale nie wszędzie [POGODA]

Po burzowej niedzieli w pasie od Kaszub po Wielkopolskę i Opolszczyznę w nocy opady i burze utrzymają się w pasie od Warmii, Żuław po Kujawy, Ziemię Łódzką i Górny Śląsk. W poniedziałkowe przedpołudnie pochmurny się i popada miejscami od Mazur po Mazowsze, Świętokrzyskie i Podkarpacie.  Około południa na Podlasiu, Mazowszu (wschodnim i środkowym) i w Lubelskim miejscami pojawią się burze- najbardziej prawdopodobne są na Suwałkach, Sejnach, Olecku. Po południu na wschodzie i w centrum kraju opadów niewiele- przeważać ma słońce i zwłaszcza w centrum pojawi się kilka godzin z błękitnym niebem.

Inna strefa burz pojawi się w godzinach popołudniowych w Sudetach, Kotlinie Kłodzkiej oraz w pasie od Wielkopolski po Pomorze Środkowe (Kórnik, Poznań, Piła, Szczecinek, Miastko, Kołobrzeg, Koszalin, Łeba- to tutaj szansa na burze jest największa). Późnym wieczorem burze odsuną się nad wschodnią Wielkopolskę, Kujawy i Pomorze Gdańskie.

Po południu śmiało można będzie żniwować na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Małopolsce i Ziemi Łódzkiej.

Temperatura podniesie się do przeważnie 24/27 stopni. Lokalnie od Łodzi po Opole, Wrocław możemy mieć do 28 stopni.

Wiatr powieje słabo. Podczas burz umiarkowanie do 55 km/h.

We wtorek żniwuje cała Polska. Burze jeśli wystąpią to dopiero wieczorem na zachodzie kraju. Będzie to idealny dzień ze względu na słabą rosę, dużą ilość słońca i bardzo wysoką temperaturę na poziomie 26/30 stopni. Z wtorku na środę i w środę wielu z pola przegonią deszcze lub uniemożliwią wyjazd z kombajnem. Dobra informacja pod żniwa jest taka, że czwartek, piątek i sobota to dominacja wyżowej pogody, a to oznacza żniwa na całego.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników