środa, 20 października, 2021
spot_img

Burze, słońce i bardzo wysokie temperatury | 26-27 LIPCA | [POGODA]

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

W wielu regionach kraju powróciła silna posucha. Jeżeli w najbliższym czasie nie popada w większości zachodniej i centralnej części kraju pojawi się susza rolnicza.

Na szczęście w najbliższych dniach miejscami popada- szczególnie dużo zjawisk burzowych pojawi się w niedzielę oraz w środę.

W nocy sucho i pogodnie w całym kraju. Temperatura spadnie do minimalnie 12/15 stopni. Miejscami na wzgórzach zanotujemy nie mniej niż 18 stopni Celsjusza.

Przed południem w całym kraju sucho i słonecznie. Dopiero około południa na Dolnego Śląska po Pomorze Zachodnie zacznie się chmurzyć- miejscami pojawi się deszcz. Po południu znad Niemiec wkroczy na zbieżności wiatrów fala burz. Tym razem burz będzie bardzo dużo- popada w znacznej większości zachodniej i północnej Polski. Zjawiska będą dość słabe- grad osiągnąć może maksymalnie 2 centymetry. Groźniej wyglądają porywy wiatru. Punktowo może powiać do  nawet 90 km/h. W godzinach późno popołudniowych i wieczornych burze dotrą do centrum kraju, Warmii, Kujaw, Górnego Śląska- będą one wygasać i przeważnie pozostawia sam deszcz- nie popada wszędzie.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie25 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 26/27 stopni na północy i na zachodzie, 27/28 stopni w centrum, 29/30 stopni na południu, wschodzie i środkowym wschodzie kraju. Możliwe, że gdzieś przekroczony zostanie próg upału- najbardziej prawdopodobne, że to będzie okolica Kozienic, Sandomierza, Radomska.

Następnej nocy grzmieć i słabo padać będzie w pasie od Warmii po wschodnie Kujawy, zachodnie Mazowsze, Ziemię Łódzką i Małopolskę.

Początek przyszłego tygodnia to pogodowy misz masz. Wędrować będą fronty z opadami deszczu- do środy opadów będzie bardzo mało i występować będą głównie na wschodzie kraju- żniw jednak nie zażegnają. W środę przejdą znacznie większe burze- głównie na zachodzie, południu, północy i w centrum. Z środy na czwartek również na wschodzie. Po tych burzach w czwartek nieco nam się ochłodzi- do 22/26 stopni.

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
592ObserwującyObserwuj
8,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły