środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W nowym tygodniu poczujemy upał i zobaczymy pierwsze przymrozki

spot_img

W poniedziałek władzę nad pogodą sterować ma ogromny wyż, który zagwarantuje nam lazurowe niebo i tylko na północnym wschodzie pojawi się nieco więcej chmur. Zapowiada się bardzo malowniczy zachód słońca z racji pojawienia się chmur wysokich w znacznej części kraju. Temperatury jak na wrzesień będą bardzo wysokie, dodatkowo na południu kraju wiatr będzie niemal nieodczuwalny, dzięki czemu temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa i w słońcu poczujemy prawdziwy upał. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 22 stopni w Suwałkach, 23/25 stopni na północy, 26/27 stopni na wschodzie, 28 stopni w centrum i na południu do 29 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Wtorek

We wtorek do Polski wleje się zwrotnikowa masa powietrza, dzięki której na zachodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia w cieniu temperatura podskoczy do 30/31 stopni Celsjusza. Na południu i w centrum 29 stopni. Najchłodniej na wschodzie i północnym wschodzie, gdzie poczujemy przyjemne 25 stopni Celsjusza. Niebo nad naszym krajem w dalszym ciągu błękitne przez całą dobę.

Środa

W najcieplejszym momencie dnia w cieniu słupki rtęci ponownie przekroczą 28/31 stopni na zachodzie, południu i w centrum kraju. Na wschodzie oraz od północnego Mazowsza po Kaszuby około 25/27 stopni Celsjusza. Najchłodniej na wybrzeżu, gdzie będzie maksymalnie 21/22 stopnie Celsjusza. Na północy kraju nieco silniej powieje z północnego zachodu. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany. Przez cały dzień bardzo dużo słońca i tylko na północy po południu miejscami pojawi się nieco więcej chmur.

Czwartek

W nocy z środy na czwartek na zachodzie i północy kraju oraz w czwartek do południa na południu, wschodzie i w centrum oddziaływał będzie front chłodny, jednak opady będą nieliczne i przeważnie nie spadnie nawet kropla deszczu. Zrobi się dużo chłodniej. Po ciepłym poranku z temperaturami w pobliżu 14/17 stopni Celsjusza w ciągu dnia będzie niewiele cieplej a na północy zaledwie 13/14 stopni w samym środku dnia. Być może jeszcze na południu i południowym wschodzie temperatura dobije do 22 stopni Celsjusza.

Piątek

Piątek w całym kraju upłynie pod znakiem słońca, które od czasu do czasu chować ma się za chmury kłębiaste i kłębiasto warstwowe. Padać nie powinno. O poranku będzie bardzo zimno- temperatura spadnie do 4/6 stopni Celsjusza na wschodzie, północy i w centrum oraz 7/9 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie możemy liczyć na maksymalnie 13/15 stopni na północy i wschodzie, 16 stopni w centrum i 17 stopni Celsjusza na zachodzie.

W sobotę o poranku czekają nas pierwsze wielkoobszarowe przymrozki. Na wysokości 2 metrów na północy, wschodzie i miejscami w centrum temperatura spadnie do -1/+2 stopni. Kilka centymetrów nad powierzchnią ziemi np. trawami pojawi się szron, a temperatura spadnie do -3/-1 stopnia. Minusy najszybciej pojawią się na glebach lekkich. Lepsze gleby z racji nagrzania pierwszej nocy nie pozwolą na spadek temperatury na minus przy gruncie. Na pozostałym obszarze o poranku około 3/6 stopni Celsjusza na 2 metrach i 0/4 stopni przy gruncie.

Opadów niestety nadal nie widać. Po ochłodzeniu pod koniec przyszłego tygodnia ponownie powróci ciepłe babie lato z błękitem nieba.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x