środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Chiny dokonały największej transakcji ostatnich tygodni

spot_img

664 tysięcy ton – tyle nasion soi chińscy kupcy zakontraktowali z dostawą na 2020/2021. Tylko przez pierwsze pół roku azjatycki gigant zakupił towarów za sumę 7.274 miliardów dolarów.  Eksport prywatny szacowany jest na 101.600 ton, również z dostawą na koniec roku 2020.

Soja to nie jedyny produkt kupowany w rekordowych ilościach

Chiny kupują również masowe ilości kukurydzy, wieprzowiny, drobiu oraz wołowiny, w reakcji na rosnące ceny spowodowane pomorem świń i problemami logistycznymi w związku z pandemią. USA natomiast zwiększa import kukurydzy z Chin w obliczu  pierwszego rzeczywistego niedoboru kukurydzy od lat. W obliczu poważnego kryzysu  kraj uzupełnia zapasy i zabezpiecza się na przyszłość kupując więcej soi i innych towarów ze Stanów Zjednoczonych. Zarówno wieprzowina, jak i drób jest importowany na chiński rynek w rekordowych ilościach. Ponadto w sierpniu azjatycki lider zarezerwował największy w historii cotygodniowy zakup amerykańskiej wołowiny.

Maria Chmal
źródło: Reuters.com

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x