sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W lasach zamontowane zostanie 100 fotopułapek aby sprawdzić liczebność dzików

spot_img

Olsztyńscy leśnicy podejmują się inwentaryzacji dzikiej zwierzyny jakiej jeszcze nie było! W lasach Nadleśnictwa Iława i Susz zamontowane zostanie 100 fotopułapek. Wszystko po to, aby jak najdokładniej policzyć zwierzęta żyjące w powiecie iławskim, szczególnie ilość dzików.

Inwentaryzacyjny debiut

Akcja rozpoczęła się z początkiem listopada i ma trwać przez cały miesiąc. Zamontowane specjalistyczne fotopułapki aktywują się poprzez czujniki ruchu i zaczynają nagrywać obraz.  Po zebraniu materiału filmowego ze wszystkich fotopułapek, specjalistycznymi metodami statystycznymi będzie można dokładnie poznać liczebność dzikiej zwierzyny żyjącej w powiecie iławskim. – 

Tego typu inwentaryzację na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przeprowadzamy po raz pierwszy – informuje Patryk Kaczyński z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. 

Jak wielka jest liczebność dzików?

Podstawowy cel przeprowadzenia akcji to sprawdzenie, ile dzików żyje na tym terenie. To bardzo ważne dane w kontekście panującego na tym obszarze wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Olsztyńscy leśnicy nie skupią się jednak tylko na liczeniu dzików. Tak nowocześnie przeprowadzona inwentaryzacja zwierzyny pozwoli policzyć także inne zwierzęta żyjące na tym terenie – w tym wilki i jeleniowate.

Wyniki wielkiego liczenia zwierzyny przy pomocy fotopułapek powinniśmy poznać pod koniec roku. 

źródło:olsztyn.gov.pl
Zdj:unsplash

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x