środa, 24 lipca, 2024
spot_img

W czwartek z zachodu ruszy kolejny front [POGODA]

spot_img

Do północy przelotne słabe opady deszczu mogą występować miejscami na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy i wschodzie Mazowsza oraz krańcach północno wschodniej i wschodniej Lubelszczyzny. Po północy w tych regionach już tylko miejscami pokropi. Na pozostałym obszarze pogodnie i sucho.

Dopiero nad ranem na zachodzie zacznie się chmurzyć i po wschodzie słońca zacznie padać deszcz. Temperatura o wschodzie słońca spadnie do zaledwie 2-4 stopni w pasie od Kujaw po Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, Górny Śląsk i Małopolskę do 5/8 stopni na północy i wschodzie oraz na zachodzie kraju.

Opady do południa znad zachodniej granicy dotrą do Słupska, Piły, Gniezna, Kalisza, Częstochowy, Krakowa- na zachód od tych miast padać ma ciągła mżawka i deszcz. Dopiero przed zmrokiem na zachodzie opady mają zanikać. Front po południu nie ruszy na wschód. Ma się zatrzymać w miejscu i stopniowo wypadywać. Na Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy Mazowsza sporo słońca, ale lokalnie przelotnie pokropi, popada do 1-2 mm. Sucho i sporo słońca od Gdańska po Płock, Warszawę, Lublin, Włodawę.

Wiatr powieje do maksymalnie 40 km/h.

W nocy i w sobotnie przedpołudnie front dotrze do Żuław, Rypina, Łodzi, Kielc- i tutaj chwilami popadać może mżawka. Na zachód i wschód od tych miast dużo słońca i sucho. Po południu opady w omawianym wyżej pasie zanikną, ale pozostanie pochmurne niebo. W niedzielę już sucho w całym kraju.

Natomiast po Wszystkich Świetych ponownie czeka nas nienaturalnie ciepły czas. Na południu będzie nawet 20 stopni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x