wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

W czwartek ryzyko opadów istnieje w całym kraju [POGODA]

spot_img

W nocy z środy na czwartek sucho i pogodnie w całym kraju. Temperatura powietrza nad ranem spadnie do 0/+2 stopni na wschodzie, w centrum i w kotlinach na południu Polski, do +3/+5 stopni na zachodzie, północy i miejscami na południu kraju.

Nad ranem dużo chmur pojawi się na zachodzie kraju i przed południem spadnie deszcz. Do godziny 10:00 popada na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Do południe popada na Kaszubach, słabiej w zachodniej, północnej Wielkopolce i północy Kujaw. Po południu na zachodzie kraju sucho z przebłyskami słońca, zaś opady z zachodu i Pomorza Zachodniego przesuną się nad Pomorze Gdańkie, częściwo Warmię, Mazury i Kujawy, wieczorem docierając do Podlasia.

Front przejdzie jednak przez cały kraj, jednak będzie słabszy. Na nim na wschodzie, południu i w centrum miejscami rozwiną się chmury kłębiaste i przelotnie popada deszcz, a może i nawet gdzieś zagrzmi.

Po przejściu frontu na północnym zachodzie znów zrobi sie zimno. W sobotę nad ranem liczne przymrozki do -3/0 stopni opanują rejon Szczecina, Koszalina. Dla odmiany na południu kraju od czwartku nocami nie mniej niż 6/11 stopni na plusie, zaś za dnia do niedzieli po 16/20 stopni. Wegetacja na południu, wschodzie i w centrum kraju ruszy na dobre.

Z czwartku na piątek nieco większy deszcz do 4-15 mm spadnie w wąskim pasie od Śląska, Opolszczyzny po Małopolskę, Łódzkie, Świętokrzyskie, Mazowsze- choć nie całe, Podlasie i Lubelskie- szczegółowe mapy na majówkę pojawią się jutro w prognozie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x