niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W Australii otwierany jest pierwszy zakład mięsny oparty na roślinach

spot_img

Australijscy konsumenci wkrótce będą mogli cieszyć się roślinnymi produktami mięsnymi wytwarzanymi z lokalnych i przetworzonych zbóż za pośrednictwem pierwszego australijskiego producenta roślinnych składników mięsnych, firmy Harvest B.

Fabryka sztucznego mięsa już w tym roku?

Wykorzystując lokalnie uprawiane rośliny, Harvest B zapewni początkową produkcję 1000 ton produktów. Dostarczane producentom żywności i dostawcom usług gastronomicznych, białka roślinne będą przetworzone na produkty spożywcze, takie jak kiełbaski, paszteciki, mięso mielone i własne produkty pełno-mięsne firmy.

Lokalnie opracowane produkty pomogą w wysiłkach na rzecz dekarbonizacji łańcuchów dostaw, oferując produkt, który nie wymaga rozwiązania w zakresie łańcucha chłodniczego i ma znacznie dłuższy okres przydatności do spożycia niż importowane białka pochodzenia roślinnego i pozyskiwane lokalnie.

Ta zdolność produkcyjna umożliwi dodanie istotnej wartości do wysokiej jakości lokalnych zbóż i innych składników, jednocześnie generując lokalne miejsca pracy wymagające wysokich kwalifikacji.

Twórcy przedsięwzięcia postanowili odpowiedzieć na rosnącą globalną potrzebę uzupełnienia istniejących systemów żywnościowych opartych na białku zwierzęcym, które pochłaniają dużo energii, emisji gazów cieplarnianych i ziemi, nowatorskim podejściem opartym na roślinach, jednocześnie dodając wartość do wysokiej jakości, lokalnie uprawianych zbóż.

„Aby mieć pewność, że możemy rozwijać naszą działalność, firma Harvest B dużo zainwestowała w badania i rozwój, aby stworzyć nową gamę produktów, która naszym zdaniem przekracza oczekiwania smakowe, teksturę i cenę naszych konsumentów.

„W rzeczywistości opinie ze strony przemysłu i konsumentów były w przeważającej mierze pozytywne do tego stopnia, że ​teraz zwracają się do nas klienci, zarówno lokalni, jak i zagraniczni”.

Podczas otwarcia obiektu Harvest B w Penrith w zachodnim Sydney minister przemysłu i nauki Ed Husic powiedział, że obiekt to świetna wiadomość dla australijskich marek i producentów żywności.

„Rząd Albany jest zaangażowany w rewitalizację zaawansowanej produkcji Australii poprzez wspieranie firm takich jak Harvest B” – powiedział Husic.

Żródło: The Plant Base

Australia ma dobrą reputację jako producent bezpiecznej, wysokiej jakości żywności wysokiej jakości, a Harvest B będzie wspierać krajowe firmy w czerpaniu korzyści z rosnącego popytu na roślinną żywność białkową.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: www-graincentral.com

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x