czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Umiarkowany wiatr i trochę więcej słońca [POGODA]

spot_img

Za nami noc z przelotnymi opadami deszczu. Najwięcej, do 10 milimetrów spadło na Kaszubach i w ich obrębie.

Pierwszy raz od kilku dni można dziś poczuć wiatr. To znak, iż niebawem włączy się silne wietrzenie Europy.

Najbliższa noc gwieździsta będzie na południu, wschodzie i w centrum kraju. Trochę więcej chmur na zachodzie i północy i szczególnie w obrębie Kaszub pojawiać się będą chmury które od czasu do czasu zrzucą trochę wody, w ilości do 1-3 milimetrów. Wiatr umiarkowany, zatem mgieł nie będzie. Na wybrzeżu można będzie odczuć nawet dość silne porywy, do 45 km/h. Cisza zapanuje w regionach podgórskich. Temperatura zatrzyma się na poziomie +6/+8 stopni na wschodzie i południu do +10/+12 stopni na pozostałym obszarze.

W niedzielę w większości kraju na niebie zadomowi się słońce. Jedynie na północy ponownie pojawią się przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu i północy Warmii mogą to być okresowo ciągłe opady.

Wiatr już umiarkowany, na północy silny do 55-60 km/h. Temperatura przyjemna. Na południu i środkowym wschodzie nawet +20/+23 stopnie. W innych regionach około +18/+19 stopni. Najchłodniej na deszczowej północy, około +15 stopni.

Poniedziałek przyniesie pięciogodzinne wichury z kierunku południowo zachodniego, a wieczorem i w nocy z zachodu.

Tekst: Łukasz Sieligowski
Mapa: pogodynka.pl

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników