wtorek, 27 lutego, 2024

Ukraina zawiesiła postępowanie przed WTO przeciwko Polsce

spot_img

Ukraina zawiesiła skargę do Światowej Organizacji Handlu (WTO) przeciwko Polsce, Słowacji i Węgrom – poinformował na platformie X wiceminister gospodarki i handlu Ukrainy Taras Kaczka.

„Widzimy, że ten problem będzie wyeliminowany w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. (…) Tak więc, póki poszukujemy praktycznego rozwiązania, nasze spory w WTO na dzisiaj są zawieszone” – powiedział wiceminister gospodarki Ukrainy Taras Kaczka.

Skarga została złożona 18 września w związku z przedłużeniem przez Polskę, Węgry i Słowację embarga na ukraińskie produkty rolne.

Źródło: platforma X, Biełsat

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolo
Bolo
4 miesięcy temu

Zawiesiła, ale nie wycofała. A to jest różnica i na razie niewiele to zmienia.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x