czwartek, 22 lutego, 2024

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Gdzie i kiedy odbędzie się festiwal poplonów?

spot_img

Festiwal Poplonów „Plon Fest” to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Polsce w całości poświęcone rolnictwu węglowemu oraz uprawie roślin poplonowych!

Już w czwartek, 12 października w Miłoszycach odbędzie się Festiwal Poplonów „Plon Fest”. Sprawdź program wydarzenia i zaplanowane atrakcje!

Festiwal Poplonów „Plon Fest” – program wydarzenia

Uprawa poplonów w dobie zmian klimatu nabiera coraz większego znaczenia. Do wzmożonego zainteresowania uprawą roślin międzyplonowych przyczyniły się także nowe rodzaje płatności w ramach tzw. ekoschematów. Korzyści ze stosowania poplonów jest wiele – zarówno tych środowiskowych, związanych m. in. z pozytywnym wpływem na strukturę i żyzność gleby, ale nie tylko!

Na uprawie poplonów można wymiernie zarobić w ramach tzw. rolnictwa węglowego! W jaki sposób? O tym m. in. będą mówić eksperci zaproszeni na pierwszy taki Festiwal Poplonów „Plon Fest”.

Organizatorzy festiwalu poplonów zaplanowali bogaty program spotkania. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane poletka doświadczalne przygotowane specjalnie przez firmę Nasiona Wronkowski, na których w drugiej połowie sierpnia został wysiany materiał poplonowy przygotowany zgodnie z rekomendacjami Programu Węglowego eAgronom. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy polowe maszyn do uprawy bezpośredniej oraz regeneratywnej. Plon Fest to także idealna okazja do zasięgnięcia wiedzy na temat rolnictwa węglowego bezpośrednio od ekspertów! Wśród zaproszonych gości swój wykład przedstawi prof. UPP dr hab. Tomasz Piechota. Ponadto grill i wiele innych atrakcji.

PLAN SPOTKANIA 

9:30 – rejestracja uczestników i odbiór identyfikatora 
10:30 – Uroczyste przywitanie wszystkich gości 
11:00 – ” Po co te poplony?” Krótka prezentacja Agronoma Radosława Zalewskiego z firmy eAgronom Polska oraz Remigiusza Waligóry z firmy Nasiona Wronkowski
11:30 – 13:30 – Prezentacja maszyn oraz ich zastosowania podczas prac polowych 
14:00 – Wykład Prof. Tomasza Piechoty z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu „Poplony jako dodatkowa praktyka rolnicza istotna w procesie sekwestracji węgla” 
15:00 – Podsumowanie spotkania oraz pytania i odpowiedzi

Festiwal Poplonów – gdzie i kiedy?

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Organizatorami imprezy jest firma eAgronom we współpracy z partnerem Nasiona Wronkowski.

Miejsce wydarzenia zlokalizowane jest na polu rolnika Grzegorza Kity w Miłoszycach gmina Jelcz-Laskowice w woj. dolnośląskim, znanego z kanału GAgro.tv

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x