niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Wzrost ilości rejestracji

spot_img

Z wrześniowego podsumowania rynku ciągników przez CEPiK wynika, że zapisał się on wzrostem ilości rejestracji nowych traktorów w porównaniu do poprzedniego miesiąca. W sumie do polskich gospodarstw trafiło 938 nowo zarejestrowanych ciągników. Jest to drugi tegoroczny wynik po marcu, taka ilość to aż o 305 szt. więcej niż w sierpniu. Porównując te wyniki z ubiegłym rokiem to mamy gorszą rejestrację nowych traktorów o 210 szt. Rok temu we wrześniu zarejestrowano 1148 nowych ciągników. Natomiast od początku roku zarejestrowano w sumie 7166 szt. nowych ciągników. Jest to o 1693 szt. mniej niż przed rokiem. Oznacza to spadek o 19,1%.

Na pierwszym miejscu jest marka John Deere. Od początku roku zarejestrowano 1213 szt. zielono-żółtych ciągników. Jest to o 57 szt. więcej niż przed rokiem. Udział rynkowy tego producenta jest określony na 16,9%. Na drugim miejscu jest marka New Holland. Od początku roku zarejestrowano w sumie 1208 szt. niebiesko-białych ciągników. Jest to o 224 szt. mniej niż przed rokiem. Udział rynkowy tego producenta na koniec września wynosi 16,9%. Na trzecim miejscu jest marka Kubota. Od początku roku zarejestrowano 811 szt. pomarańczowych ciągników. Jest to o 70 szt. więcej niż przed rokiem. Udział rynkowy tej marki wynosi 11,3%. Na czwartym miejscu uplasowała się marka Deutz-Fahr z ilością 592 szt. zarejestrowanych ciągników. Jest to o 179 szt. mniej niż przed rokiem. Producent ten ma 8,3% udziałów rynkowych. 

Patrząc przez pryzmat poszczególnych kategorii mocy to na pierwszym miejscu w kategorii mocy do 50 KM jest marka Kubota. W kategorii 51-100 KM liderem jest New Holland, w kategorii 101-140 KM – Deutz-Fahr. Natomiast w kat. powyżej 140 KM liderem jest marka John Deere.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x