środa, 17 lipca, 2024
spot_img

TEZOSAR® EXTRA BOX – skuteczna ochrona kukurydzy

spot_img

CIECH Sarzyna wychodzi naprzeciw potrzeb i oczekiwań rolników szukających gotowego rozwiązania do skutecznej ochrony kukurydzy. TEZOSAR® EXTRA BOX to kompozycja trzech herbicydów: TEZOSAR® 500 SC, NIKOSAR® 060 OD i JUZAN 100 SC. Charakteryzuje go szerokie spektrum zwalczanych chwastów oraz połączenie bardzo dobrego działania odglebowego z nalistnym. Aplikacja nalistna TEZOSAR® EXTRA BOX jest możliwa nawet w fazie 15-16 BBCH!

 

Uprawa kukurydzy

Kukurydza jest jednym z głównych gatunków roślin uprawnych – od kilku lat powierzchnia jej uprawy przekracza ponad 1 mln hektarów. Jej uprawa wydaje się pozornie prosta, jednak w rzeczywistości wymaga szczególnej dbałości o całość zabiegów agrotechnicznych, począwszy od nawożenia mineralnego, przez ochronę przed szerokim spektrum chwastów, aż po nawożenie dolistne i ochronę przed szkodnikami.

TEZOSAR® EXTRA BOXDlatego już od dłuższego czasu CIECH Sarzyna konsekwentnie rozszerza swoją ofertę dedykowaną uprawie kukurydzy. W zeszłym roku, do dobrze znanego i znajdującego uznanie wielu rolników duetu herbicydów NIKOSAR® 060 OD i JUZAN 100 SC dołączył trzeci środek – TEZOSAR® 500 SC. Jest to obecnie jedyny herbicyd na rynku zawierający terbutyloazynę w wersji solo, dzięki czemu jest świetnym składnikiem do komponowania nalistnych i doglebowych programów ochrony herbicydowej z innymi preparatami, który znacznie poszerza spektrum zwalczanych chwastów.

Środek ten doskonale zwalcza uciążliwe chwasty dwuliścienne w uprawie kukurydzy. Dzięki właściwościom substancji aktywnej chroni plantację przed ponownymi wschodami chwastów nawet do 8 tygodni po aplikacji. Czas ten przypada na najbardziej kluczowy dla uzyskania wysokiego plonu zielonki czy ziarna moment dla wzrostu i rozwoju kukurydzy.

Kukurydza – Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów

 

TEZOSAR® EXTRA BOX to trzy herbicydy

Zawarte w TEZOSAR® EXTRA BOX herbicydy – TEZOSAR® 500 SC oraz JUZAN 100 SC zapewniają bardzo dobre działanie odglebowe głównie na chwasty dwuliścienne. Dodatek NIKOSAR® 060 OD doskonale rozszerza spektrum zwalczanych chwastów (m.in. o chwastnicę jednostronną) i sposób działania. NIKOSAR® 060 OD jest herbicydem o działaniu układowym, pobieranym głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczanym w roślinie, powodującym zahamowanie jej wzrostu i rozwoju. To idealny komponent do sporządzania mieszanin opryskowych, zwiększający spektrum zwalczanych chwastów.

Z kolei trzeci herbicyd zawarty w TEZOSAR® EXTRA BOX – JUZAN 100 SC to środek o działaniu układowym. Pobierany jest głównie poprzez liście oraz dodatkowo przez korzenie chwastów i jest szybko przemieszczany w roślinie, hamując jej wzrost i rozwój. Powoduje zahamowanie biosyntezy karotenoidów w chwastach, w następstwie czego następuje zniszczenie chlorofilu, objawiające się bieleniem liści.

– Kukurydza jest jednym z głównych gatunków roślin uprawnych, dlatego przygotowaliśmy dla rolników całą gamę produktów do jej ochrony oraz nawożenia dolistnego. Co szczególnie ważne, produkty te są doskonale dopasowane do polskich warunków i precyzyjnie udoskonalone przez naukowców pracujących w naszym dynamicznie rozwijającym się centrum badawczo-rozwojowym, które otrzymało niedawno prestiżową certyfikację „GLP”, potwierdzającą najwyższą jakość prowadzonych w nim badań. Cieszymy się, że nasi klienci darzą te produkty coraz większym zaufaniem, doceniając ich powtarzalną, wysoką jakośćmówi Jacek Skwira, Dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w biznesie Agro Grupy CIECH.

Oprócz produktów ochronnych dla zapewnienia maksymalnego wzrostu kukurydzy, uzupełnieniem oferty herbicydowej CIECH Sarzyna są dwa wyspecjalizowane nawozy dolistne. SARMIN maKSi zawiera łatwo rozpuszczalny krzem i potas, które wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne oraz części strukturalne rośliny, tym samym wzmacniając jej tolerancję na czynniki zewnętrzne. Z kolei SARPLON KUKURYDZA to produkt dedykowany do tego rodzaju uprawy, zapewniający dostarczenie kukurydzy wszystkich niezbędnych mikroelementów.

Kukurydza na ziarno – wyniki PDO 2019

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników