sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Termin składania wniosków o pomoc klęskową wydłużony do 30 listopada!

spot_img

Dobra wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli złożyć wniosku lub napotykają problemy. Wicepremier Henryk Kowalczyk poinformował na konferencji, że termin składania wniosków o pomoc dla rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. szkód w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, będzie przedłużony do końca listopada.

Termin składania wniosków o pomoc klęskową wydłużony do 30 listopada!
zdj:MRIRW

Nabór o pomoc klęskowa wydłużony do 30 listopada

“Wsłuchując się w głosy rolników, podjąłem kroki umożliwiające korzystne zmiany zasad naboru: oprócz przedłużenia terminu przyjmowania wniosków ze względu na przeciążenie aplikacji zostanie wprowadzona możliwość przedstawienia innych dokumentów sprzedaży niż tylko faktury” – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Przy okazji szef resortu rolnictwa zaapelował, żeby składać wnioski tylko w sytuacji, gdy na pewno są spełnione warunki przyznawania pomocy.

“Pamiętajmy, że odbiorcami tej pomocy mogą być tylko rolnicy, którzy uzyskują przychody z produkcji rolnej, a za składanie fałszywych oświadczeń grozi odpowiedzialność karna” – zaznaczył wicepremier Kowalczyk.

WAŻNE! Przypominamy, że pomoc otrzyma tylko ten rolnik, który wykaże sprzedaż produktów rolnych z gospodarstwa rolnego, od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 30 września 2022 r. w wysokości co najmniej 5000 zł brutto. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

źródło: MRIRW

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x