sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Telus: Od jutra będzie można składać wnioski o dopłaty do zbóż

spot_img

Od piątku rolnicy mogą składać wnioski o pomoc z 600 mln złotych, które mają być przeznaczone na skup zbóż – poinformował dziś minister rolnictwa Robert Telus podczas spotkania z rolnikami w Szczecinie. 

600 mln złotych na interwencyjny skup zbóż

Wcześniej wicepremier Henryk Kowalczyk ogłosił przekazanie tej kwoty na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która ma dokonać zakupu pszenicy i kukurydzy wyłącznie od polskich producentów. W sobotę agencja poinformowała o rozpoczęciu skupu pszenicy konsumpcyjnej. Oferty można składać do 14 kwietnia. Kwota 600 mln złotych pochodzi z rezerwy celowej, której przeznaczenie zostało zmienione przez sejmową komisję finansów. Jak wspomniał nowy minister rolnictwa Robert Telus, jest to kolejny punkt w realizacji ustaleń poczynionych przez rząd z rolnikami podczas „okrągłego stołu”.

Minister Telus podkreślał, że przyjmowanie wniosków jest ważne dla realizacji tego zadania. Z kolei prezes RARS, Michał Kuczmierowski, przekazał, że kwota zostanie przeznaczona na zakup zboża w ramach rezerw strategicznych.

źródło: MRIRW

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x