czwartek, 22 lutego, 2024

Branża maszynowa wspiera rolników w protestach. Delegacja z firmy Metaltech dołączyła do protestujących w Szczecinie

spot_img

Rolnictwo i przemysł to system naczyń połączonych. Dramatycznie trudna sytuacja rolników ma swoje przełożenie na cały sektor gospodarki. Już teraz obserwujemy pierwsze efekty, a długoterminowo zapaść w rolnictwie odbije się na rentowności firm z obszaru obsługi rolnictwa i nie tylko.

Dzisiejsze problemy w rolnictwie to jutrzejsze problemy w przemyśle

Konsekwencje związane z niekontrolowanym napływem zboża do Polski dotyczą nie tylko rolników. Już teraz widać, że ma to wpływ również na konsumentów, którzy stoją dziś przed ryzykiem zakupu produktów niewiadomego pochodzenia. Oddziałuje to także na przedsiębiorców i cały przemysł powiązany z sektorem agro. Widać to chociażby w spadającej liczbie rejestracji nowych ciągników oraz przyczep. Brak stabilności finansowej w gospodarstwach rolnych bezpośrednio przekłada się na ograniczone inwestycje w zakup nowych maszyn czy innych środków do produkcji rolnej.

Musimy się zjednoczyć i wspierać. Delegacja firmy Metaltech dołączyła do protestujących w Szczecinie

Jedną z firm, które dołączyły dziś do protestujących rolników jest Metaltech. To znany w kraju producent przyczep i maszyn rolniczych. „Problemy w rolnictwie dziś to problemy w przemyśle jutro” – czytamy na transparencie firmy.

W związku z zaistniałą sytuacją na rynku rolniczym, nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni. Dziś rolnictwo, a jutro przemysł. W tak ważnych dniach musimy się zjednoczyć i wspierać. Nasi pracownicy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszają na protesty do Szczecina, aby wspierać Polskich Rolników. Jesteśmy z wami! – informuje firma Metaltech.

Rolnicy, według danych z CEPiK, w lutym tego roku kupili i zarejestrowali 782 nowe ciągniki. Jest to najmniejsza liczba od 2 lat. Na rynku przyczep obserwowany jest jeszcze większy spadek. Według dostępnych danych od początku roku zarejestrowano 956 nowych przyczep rolniczych. To o 178 sztuk mniej niż w tym samym okresie w 2022 r. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 15,7%.

spot_img
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x