środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Tegoroczne zbiory pszenicy w Kanadzie wzrosły o 55% r/r

spot_img

W 2022 roku warunki upraw w Kanadzie wróciły do normy po suszy w 2021 roku. Konsekwencją są bardzo dobre zbiory tego zboża ocenione na 34,7 mln ton pszenicy w porównaniu z tylko 22 mln ton przed rokiem.

Unijna pszenica i rzepak zamknęły tydzień na minusie

Kanadyjska pszenica charakteryzuje się w tym roku doskonałą jakość we wszystkich głównych klasach, w tym Canada Western Red Spring (CWRS), Canada Western Amber Durum (CWAD), Canada Prairie Spring Red (CRSR) i Canada Eastern Soft Red Winter Wheat (CESRW).

Pszenica z tegorocznych zbiorów ma dobrą masę testową, a młynarze mogą spodziewać się dobrej wydajności przemiału we wszystkich klasach.

Olbrzymia większość zbiorów pszenicy została sklasyfikowana w dwóch najwyższych klasach, z wysoką zawartością białka.

Eksport kanadyjskiej pszenicy powinien w tym sezonie wzrosnąć do 26 mln ton z 15 mln ton w sezonie 2021/22. Jeśli prognozy się sprawdzą, to Kanada wspólnie z Australią zajmie 3 miejsce w rankingu światowych eksporterów pszenicy ustępując tylko UE (35 mln ton) i Rosji (42 mln ton)

Produkcja pszenicy w Kanadzie według FAO (w mln ton):

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: Cerealscanada, FAO-AMIS, USDA

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x