czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Zaczepiany przetrząsacz KUHN GF 13003 T

spot_img

Nowy przetrząsacz zaczepiany GF 13003 T wyposażony w karuzele OPTITEDD

Nowy przetrząsacz zaczepiany GF 13003 T wyposażony jest w karuzele OPTITEDD. Nowy model zastępuje poprzedni GF 13012 i jest on wyposażony w 12 karuzel OPTITEDD i posiada szerokość roboczą 13,40 m. Prostota i wydajność nowego przetrząsacza KUHN GF 13003 T została zaprojektowana z myślą o spełnieniu oczekiwań wymagających klientów. Przy szerokości roboczej 13,40 m jego wydajność pracy jest imponująca. Przetrząsacz ten zapewnia najwyższą jakość pracy. Dzięki swojej wytrzymałości karuzele OPTITEDD umożliwiają bezproblemową pracę. Jest to możliwe nawet w trudnych warunkach lub podczas zbioru ciężkiej paszy. Ryzyko awarii i przestojów związanych z codzienną obsługą jest ograniczone do minimum.

Prosty w obsłudze wydajny przetrząsacz

Prostota obsługi i wytrzymałość maszyny były głównym celem jaki postawili sobie konstruktorzy. Zamiast elektronicznego sterowania zastosowano prosty układ hydrauliczny wymagający tylko jednego zaworu hydraulicznego, który służy do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny. Zmiana kąta nachylenia i wysokości pracy karuzeli odbywa się dość szybko i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Dzięki temu, użytkownik może bardzo łatwo wyregulować i dostosować maszynę do istniejących warunków pracy. System HLC (Headland Lift Control) pozwala w prosty sposób podnieść wszystkie karuzele za pomocą zaworu hydraulicznego ciągnika i ułatwia manewrowanie na uwrociach. Funkcja ta zapewnia duży prześwit ułatwiający manewrowanie i pozwala uniknąć powtórnego przetrząsania paszy. GF 13003 T to idealna maszyna do szybkiego i wygodnego przetrząsania dużych powierzchni.

Znakomite kopiowanie nierówności terenu

Model GF 13003 T oferuje doskonałe kopiowanie nierówności terenu, które potwierdza doświadczenie firmy KUHN w zakresie zbioru pasz. Koła jezdne umieszczone są bardzo blisko palcy karuzel, dzięki czemu błyskawicznie reagują na zmiany w ukształtowaniu terenu. Odpowiada za to funkcja GSC, Ground Safe Control. Wszystkie karuzele wyposażone są w niezależne przeguby, które zapewniają lepsze dopasowanie do nierówności podłoża. Koła karuzel są umieszczone bliżej palców, co przekłada się na lepsze prowadzenie.

Zalety, dzięki którym przetrząsacze KUHN zyskały uznanie klientów, pozostają bez zmian.

Nowy model GF 13003 T posiada wszystkie dotychczasowe zalety i rozwiązania jak:
• Bezobsługowe karuzele o małej średnicy.
• Asymetryczne palce dokładnie podbierające materiał bez uszkadzania darni.
• Przeniesienie napędu pomiędzy karuzelami za pomocą sprzęgła DIGIDRIVE zapewnia skuteczne przeniesienie napędu oraz długą i bezawaryjną pracę maszyny.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x