poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Wiosenny przegląd opon rolniczych Continental

spot_img

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że w gospodarstwach rolnych trwają przygotowania do nowego sezonu. To ostatni moment na przegląd stanu technicznego maszyn i ogumienia. Kiedy prace w polu ruszą pełną parą nie będzie miejsca na przestoje i opóźnienia z powodu awarii. Warto pamiętać, że stopień zużycia opon wpływa na efektywność pracy maszyn – obniżają trakcję i ekonomię jazdy.

W rolnictwie zakres obowiązków zmienia się wraz z porami roku – wiosna, lato i jesień to czas wytężonej pracy nie tylko ludzi, ale też maszyn. W szczycie sezonu, szczególnie podczas zbiorów ciągniki oraz kombajny muszą być zawsze gotowe do pracy. Zima i przedwiośnie to najlepszy czas na wszelkie remonty i naprawy. W tym okresie warto pomyśleć m.in. o wymianie opon na nowe.

Przemyślane w każdym calu

Według danych PZPO 50-procentowe zużycie bieżnika powoduje największy spadek trakcji, a także przekłada się na wzrost zużycia paliwa[1]. Starannie dobrane wysokiej jakości opony są źródłem oszczędności oraz zwiększają wydajność maszyn. Poprawiają komfort pracy rolników, których potrzeby ulegają zmianie. Continental od 90-lat odpowiada na te wyzwania, dostarczając najnowocześniejsze produkty dla rolnictwa. Zdobyte w tym czasie doświadczenie i osiągnięcia technologiczne znajdują odzwierciedlenie w produktach – nowej generacji opon radialnych premium Tractor70 oraz Tractor85, oponie do kombajnów CombineMaster, a także tegorocznej nowości – oponie TractorMaster.

Tworząc produkty, wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć ich oczekiwania. Na tej podstawie powstaje trwałe, wydajne i bezpieczne dla upraw ogumienie do ciągników, kombajnów i maszyn rolniczych. Za wyjątkowymi właściwościami opon rolniczych Continental stoją autorskie technologie N.flex, D.fine oraz innowacyjna konstrukcja stopki. Dzięki nim nasze opony spełniają swoje zadanie w każdych warunkach – przez błotniste pola, podczas ulewnego deszczu, na kamienistych ścieżkach, czy też w upalnym słońcu – podkreślał Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon rolniczych w Continental Opony Polska.

Opony rolnicze napędzane innowacją

Do produkcji wszystkich modeli opon rolniczych Continental używa się nylonowego karkasu N.flex. Materiał jest wystarczająco elastyczny, aby zaabsorbować wstrząsy i powrócić po nich do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opon oraz duży komfort pracy. Natomiast charakterystyczna stopka wykonana z jednego kawałka drutu, pokryta w całości obrzeżem z twardej gumy gwarantuje łatwiejsze mocowanie i zapobiega uślizgom na feldze. Najnowsza technologia klocków D.fine zwiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części o 5%. Dzięki temu ogumienie zapewnia dobrą trakcję w polu oraz osiąga większe przebiegi na drodze w porównaniu oponami ze standardowym bieżnikiem.

Do kombajnów, ciągników i maszyn

Wszystkie opony – CombineMaster, Tractor70 i Tractor85 oraz tegoroczna nowość opona radialna TractorMaster – produkowane są w nowoczesnej fabryce Lousado w Portugalii. CombineMaster to niezawodne ogumienie przeznaczone do kombajnów, które jest fabrycznie wyposażone w czujniki monitorujące ciśnienie. Tractor70 i Tractor85 – standardowe opony Continental do ciągników –  znajdują uznanie czołowych producentów sprzętu rolniczego. Od października ub.r. dostępne są w fabrycznym montażu ciągników Valtra serii A. Opona Tractor70 charakteryzuje się doskonałą zdolnością samooczyszczania oraz dobrą trakcją. Innowacyjna konstrukcja stopki umożliwia oponie pracę nawet przy niższych wartościach ciśnienia, przez co mniej obciąża glebę. Tractor85 to natomiast opona odpowiednia na każdą porę roku i na wszystkie nawierzchnie. Jest wyjątkowo wszechstronna: odpowiednio wąska, aby zgrabnie wpasować się w koleinę w ziemi, ale wystarczająco szeroka, aby spełniać funkcję uniwersalnej, wytrzymałej opony rolniczej.
Model TractorMaster wyróżnia całkowicie nowa technologia modelowania klocków bieżnika D.fine. Uzyskane w ten sposób właściwości pozwalają znacznie ograniczyć zagęszczenia gleby, w efekcie opony są mniej szkodliwe dla upraw. O tym, jak nowe opony Continental sprawdzają się w praktyce, mieli okazję przekonać się uczestnicy tegorocznej edycji cyklu pokazów maszyn rolniczych Valtra SmartTour w dniach 4-6 marca br. w Bednarach oraz w dniach 8-9 marca w Zienkach k. Sosnowicy. Wyniki testów potwierdziły, że połączenie niezawodnych ciągników Valtra i wytrzymałych opon Continental to gwarancja dużego komfortu pracy.
źródło/fot. mat. prasowe Continental
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x