niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

W pełni elektryczna, gąsienicowa ładowarka od Bobcata

spot_img

Podczas odbywających w Las Vegas, prestiżowych targach CES2022, firma Doosan Bobcat zaprezentowała światu nową, w pełni elektryczną kompaktową ładowarkę gąsienicową T7X.

Pierwsza elektryczna ładowarka

Na uwagę zasługuję fakt, iż jest to pierwsza tego typu maszyna zasilana w 100% elektrycznie. Oprócz oczywistych korzyści takich jak zerowa emisja, zaznaczyć warto takie aspekty, jak cicha i bezpieczna praca, nawet w ciasnych i szczelnych budynkach.

Ładowarka została doceniona aż dwiema nagrodami w dziedzinie innowacyjności, w kategoriach „inteligencja pojazdów i transport” oraz „Inteligentne miasta”.

W początkowych założeniach pojazd był opracowany z myślą o rynku północnoamerykański, jednak przedsiębiorstwo na bazie opinii klientów planuje określić potencjał sprzedażowy również w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Czytaj też: Autonomiczne ciągniki już w tym roku

W nowym Bobcacie wyeliminowano całkowicie układ hydrauliczny i zastąpiono go elektrycznymi silnikami oraz elektrycznymi siłownikami. Bateria zainstalowana w pojeździe pozwala na 4 godziny pracy ciągłej lub cały dzień pracy z przerwami, a wszystko to dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania mocą.

Emil Lemański
Emil Lemański
Z rolnictwem jestem związany praktycznie od zawsze. Wraz z ojcem prowadzę gospodarstwo rolne w zachodniej Wielkopolsce nastawione na produkcję bydła mięsnego oraz trzody chlewnej. Ukończyłem inżynierię rolniczą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W redakcji Agro Profil piszę artykuły związane z techniką rolniczą oraz tworzę reportaże filmowe.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x