wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Nowe kompaktowe modele Deutz-Fahr

spot_img

Marka Deutz-Fachr posiada obecnie bardzo szeroką ofertę ciągników – rozpoczyna się ona od modeli o mocy 50KM, a kończy na aż 340 konnych maszynach.

Jednak sam producent przyznaje, że to właśnie oferta modeli kompaktowych jest tą najbardziej rozbudowaną. W tej kategorii zarówno rolnik oczekujący maszyny prostej, mechanicznej, jak i ten wymagający rozwiązań dużo bardziej zaawansowanych znajdzie coś dla siebie.

Wydajne i oszczędne

Oferta kompaktowych modeli Deutz-Fahr uzupełniona została o nową serię 6C, na którą składają się 3 modele: 6115C/6125C/6135C, o mocach odpowiednio 120, 129 oraz 136KM.

Dzięki zastosowaniu funkcji boost, moc tymczasowo może wzrosnąć do poziomu 126, 136 i 143 KM. Jednostkę napędową modeli stanowi czterocylindrowy silnik DEUTZ AG o pojemności 3,6 litra, spełniający normę emisji spalin Stage V. 

Trzy dostępne wersje układu napędowego sprostają wymaganiom nawet najbardziej specjalistycznej produkcji. Dla przykładu, układ napędowy RVshift można opcjonalnie doposażyć w reduktor umożliwiający jazdę z prędkością od 0,02km/h. Tak niskie prędkości są wymagane chociaż by przy zbiorach kapusty czy ogórka.

Na uwagę zasługuje również wydajna hydraulika, o wydatku 90l/min w standardzie lub 120l/min w opcjonalnym wyposażeniu.  Nowe modele można doposażyć w rozwiązania z zakresu systemów rolnictwa precyzyjnego, a idąc jeszcze dalej, w moduł telematyki CTM.

Emil Lemański
Emil Lemański
Z rolnictwem jestem związany praktycznie od zawsze. Wraz z ojcem prowadzę gospodarstwo rolne w zachodniej Wielkopolsce nastawione na produkcję bydła mięsnego oraz trzody chlewnej. Ukończyłem inżynierię rolniczą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W redakcji Agro Profil piszę artykuły związane z techniką rolniczą oraz tworzę reportaże filmowe.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x