środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Spirit 7200- Nowy kombajn od AVR

spot_img

Nowy Spirit 7200 jest uzupełnieniem rodziny AVR Spirit o zaczepiany, dwurzędowy kombajn do zbioru ziemniaków z wykopem bocznym. Chemiczna desykacja łętów jest coraz częściej zabraniana a tendencja ta raczej będzie się tylko nasilać. Alternatywą wydaje się być mechaniczne niszczenie łętów, jednak jest to dodatkowy zabieg wymagający czasu oraz wiąże się on z kosztami poniesionymi na paliwo. Pomocną rękę do rolnika wyciąga marka AVR integrując dodatkowy system separacji łęcin w postaci podbierającej rolki łęcinowej tuż przed podłużnym separatorem czopkowym.  Nadmienić warto, że stół selekcyjny pod taśmą łęcinową zapewnia, że ziemniaki, które odczepią się od łęciny później, pozostaną w maszynie, a wszelkie łęciny, które wpadną przez taśmę łęcinową będą usuwane.

Jakie nowości w AVR Spirit 7200?

AVR Connect

Model 7200 jest pierwszym kombajnem dwurzędowym, który może być wyposażony w opcję AVR Connect. Dzięki temu użytkownik może uzyskać dostęp do danych swojej maszyny w trybie online.

Zaczep transportowy

Zaczep jest wyposażony w ramę, która starannie skrywa wszystkie elementy hydrauliki i przewody elektryczne do ciągnika.

Jednostka kopiąca

Spirit 7200 jest standardowo wyposażony w zestaw do szybkiej wymiany. Oznacza to, że użytkownik może wymienić jednostkę kopiącą na inną w ciągu zaledwie kilku minut, aby umożliwić zbiór innej rośliny (np. szczotkę podbierającą do cebuli).

Dostępna jest mechaniczna i opcjonalnie hydrauliczna regulacja głębokości.

Taśma łęcinowa/ taśma odsiewająca

Dwa rzędy potrójnych palców oddzielających zapewniają, że ziemniaki są starannie odrywane od łęcin. W tym przypadku zwrócono uwagę na zapewnienie odstępów między rzędami palców oraz na skuteczny i solidny mechanizm umożliwiający składanie ramy do góry w przypadku jej zapychania.

Taśma łęcinowa i odsiewająca znajdują się blisko siebie, dzięki czemu wysokość opadania z taśmy kopiącej na taśmę odsiewającą jest ograniczona, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Z tyłu maszyny, pod taśmą łęcinową, znajduje się przenośnik, który może usunąć „spóźnione” łęciny i który może zawrócić z powrotem do maszyny ziemniaki, które wpadły późno.

Stół selekcyjny

Stół selekcyjny może wygodnie pomieścić sześć osób. Dla jak najlepszej ergonomii stół został wykonany możliwie płasko.

Wszystkie funkcje modułu czyszczącego można łatwo obsługiwać z tyłu maszyny za pomocą przejrzystej klawiatury lub mechanicznych manipulatorów.

Zbiornik

Nieruchomy zbiornik ma 9.6 mpojemności, szerokość 2 m i ładowność do siedmiu ton (por. odniesienie do 7200). Opcjonalnie dostępny jest również amortyzator wysypu, który może być składany hydraulicznie i transportowany na maszynie.

Opony

Spirit 7200 porusza się płynnie dzięki decyzji o wyborze wysokich kół (obręcz 30,5). Dostępne są różne rozmiary (w niektórych przypadkach, w zależności od wersji):

  • 650/65 R 30.5
    • 850/50 R 30.5

Dostępne są też opony bliźniacze do upraw międzyrzędowych 380/80 R 38.

Kiedy zobaczymy go w polu?

Pierwsze dwa prototypy wyruszyły na testy już w zeszłym roku i sprawdziły się na 5 z plusem. Około 10 kombajnów rozpoczęło pracę w polu w tym roku. Jeżeli targi Interpom odbędą się, to w dniach 28, 29 i 30 listopada, zwiedzający po raz pierwszy będą mogli obejrzeć maszynę na żywo.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x