czwartek, 22 lutego, 2024

Rynek ciągników w styczniu

spot_img

Według danych z CEPiK w styczniu zarejestrowano 712 szt. nowych ciągników rolniczych. Jest to o 7 szt. mniej niż w tym samym czasie roku ubiegłego. Spadek rejestracji w stosunku do stycznia 2022 roku to tylko 1%. Największą liczbą zarejestrowanych ciągników może się pochwalić marka John Deere.

Udało się jest wprowadzić na rynek 113 zielono-żółtych traktorów. Jest to też o 23 pojazdów więcej niż w ubiegłym roku. Udziały marki tego producenta w analizowanym miesiącu wynoszą 15,9% – o 3,4 punktu procentowego więcej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu uplasowała się marka New Holland. Na rynek wprowadzono 112 niebiesko-białych ciągników. Jest to o 29 szt. mniej niż w styczniu 2022 roku. Udziały marki New Holland to 15,7%. Trzecie miejsce należy do marki Kubota. W styczniu zarejestrowano 98 pomarańczowych ciągników. Jest to tylko o 1 ciągnik więcej w styczniu roku 2022. Udziały tej marki wynoszą 13,8%. Czwarta lokata należy do marki Deutz-Fahr. Zarejestrowano w sumie 69 ciągników tego producenta. Jest to o 32 szt. więcej niż przed rokiem. Deutz-Fahr osiąga 9,7% udziałów rynkowych. Case IH zajmuje piąte miejsce. 53 rejestracje pozwoliły na osiągnięcie 7,4% udziałów rynkowych.

Patrząc przez pryzmat mocy to w kategorii do 50 KM na pierwszym miejscu jest marka Kubota. W kategorii 51-100 KM liderem jest marka New Holland. Z kolei w kategorii 100-140 KM pierwsze miejsce zajmuje marka Deutz-Fahr. Natomiast w kategorii 141-200 KM – mamy dwóch liderów: New Holland i John Deere. W kategorii powyżej 200 KM liderem rynku jest marka John Deere.

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x