niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Hektolitry mleka wylane na pole. Litewscy rolnicy mówią stanowcze nie dla drastycznie niskich cen skupu!

spot_img

„Nie będzie nas, nie będzie was” – to hasło, które wybrzmiało w głosie rolników na Litwie w proteście przeciwko drastycznemu spadkowi cen skupu mleka. Sytuacja ta nie jest jednostkowa, ale dotyczy wielu krajów, w tym również Polski.

zdj: Lietuvos pieno gamintojų asociacija

Cena mleka spada, a rolnicy zastanawiają się nad zamknięciem swoich gospodarstw

Centrum Informacji Rolniczej i Biznesu Wiejskiego Litwy podało, że średnia cena skupu surowego mleka na Litwie spadła o 6,7% w stosunku do listopada, osiągając niski poziom 0,51 euro za kilogram w grudniu. Taka sytuacja powoduje, że producenci mleka zastanawiają się nad zamknięciem swoich gospodarstw. Litewscy hodowcy bydła mlecznego postanowili wyrazić swoje niezadowolenie i protestować przeciwko niskim stawkom za surowe mleko. W ramach akcji, rolnicy postawili krzyże przed supermarketami i zakładami przetwórstwa mleczarskiego, wyrażając swoje niezadowolenie. Gdy to nie poskutkowało postanowili wylać hektolitry mleka na pola w ramach sprzeciwu na drastyczne obniżki cen skupu mleka.

zdj: Lietuvos pieno gamintojų asociacija

W obliczu takiej sytuacji, ważne jest, aby społeczeństwo zrozumiało, jak ważne jest wsparcie lokalnych producentów mleka. Czy rządzący i firmy to zrozumieją?

źródło:Lietuvos pieno gamintojų asociacija

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x