niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Rozrzutnik obornika Siroko JOSKIN – typ o małej pojemności z nowym adapterem

spot_img

Na targach EuroTier firma JOSKIN po raz pierwszy pokazała rozrzutnik obornika z serii Siroko, typ o małej pojemności z nowym adapterem.

Rozrzutnik Siroko

Warto przypomnieć, że seria Siroko ma skrzynię ładunkową umieszczoną między kołami. Skrzynia rozrzutnika Siroko jest wąska, co pozwala wyposażyć go w duże niewbudowane koła. Jest całkowicie ocynkowany, a przez to trwały. Model Siroko jest wyposażony w poprzeczne zawieszenie i może mieć wysoki lub niski zaczep. Całkowita średnica wałków adaptera, a tym samym ich wielkość, została zwiększona. Średnica pionowych rur wałków  jest teraz znacznie mniejsza niż w starej wersji. Samochowające łopatki są znacznie dłuższe niż poprzednio. Budowa łopatek pozwala uniknąć kontaktu z ciałami obcymi, z uwagi na ich ruchomość, a także zmniejszyć objętość materiału, w który uderzają. Długie łopatki poprawiają jakość rozrzutu i rozdrabniają rozrzucany materiał. A zatem można go rozrzucać i rozdrabniać w większej ilości. Nowe wałki rozrzucające umożliwiły modyfikację adaptera. Znacznie zwiększyła się jego szerokość i wysokość. W przypadku tego samego materiału dawka na hektar jest również wyższa niż wcześniej.

Łatwy dostęp do maszyny

Siłowniki napędowe zasuwy gilotynowej są teraz luźno zamocowane na skrzyni. Taka konfiguracja zapobiega tworzeniu się zatorów z rozprowadzanego materiału i umożliwia łatwy dostęp do maszyny w celu konserwacji. Kolejna innowacja: sygnalizacja świetlna jest zaprojektowana i zamontowana inaczej. Światła są teraz zamontowane pod adapterem, aby zminimalizować ich zabrudzenie. Jednocześnie na polu są zabezpieczane przezroczystą plastikową płytką, a po wyjeździe na drogę można je łatwo wysunąć i ustawić w kierunku zewnętrznym. Zęby tylnych zębatek łańcuchowych są teraz proste a nie gięte, co zwiększa skuteczność ich działania. W ten sposób poślizg, a w konsekwencji zużycie, jest znacznie ograniczone, a ruch łańcucha jest bardziej równomierny. Noże są teraz wykonane ze stali Hardox (10 mm) 450, zatem są znacznie trwalsze i bardziej wytrzymałe niż wcześniej (6 mm). Trzeba je rzadziej wymieniać, a więc mniejsze jest zapotrzebowanie na części zamienne. Poza tym noże mogą być używane obustronnie. Nowy model SIROKO w optymalny sposób spełnia również rosnące wymagania małych gospodarstw, co do wydajności i jakości rozrzutu.

źródło/fot. mat prasowe JOSKIN

 

 

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x