wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Październikowy rynek przyczep

spot_img

Rolnicy w październiku kupili i zarejestrowali 414 szt. nowych przyczep rolniczych. Tak wynika z analiz z CEPiK. Jest to o 66 szt. więcej niż we wrześniu, ale o 82 szt. mniej niż w październiku 2022 roku. Od początku roku zarejestrowano w sumie 5466 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to o 1606 szt. mniej niż w tym samym okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 22,7%.

Na pierwszym miejscu jest marka Pronar. Od początku roku zarejestrowano w sumie 1812 szt. nowych przyczep z Narwi. Jednak to aż o 800 szt. mniej niż przed rokiem. Udział rynkowy tej marki na koniec października wynosi 33,2%. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach. W sumie zarejestrowano 678 przyczep z Sokółki, co daje 12,4% udziałów rynkowych. Na trzecim miejscu jest marka Metaltech, która notuje 8,2% udziałów rynkowych, a od początku roku zarejestrowano 450 przyczep z Mirosławca. Marka Wielton zajmuje czwartą pozycję z 425 szt. zarejestrowanych przyczep, które są produkowane w Wieluniu. Daje to temu producentowi 7,8% udziałów rynkowych. 

Patrząc przez pryzmat województw z największą liczbą zarejestrowanych nowych przyczep to na pierwszym miejscu jest woj. mazowieckie, gdzie pracuje 783 szt. zarejestrowanych przyczep.  Na drugim miejscu jest woj. wielkopolskie, gdzie zarejestrowano 679 przyczep, a w województwie lubelskim, które jest na trzecim miejscu, zarejestrowano 631 szt. przyczep rolniczych.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x