wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Nowa oferta firmy John Deere

spot_img

Znana światowa Firma John Deere wprowadza na rynek nowy opryskiwacz typu R975i. To największy model zaczepianego opryskiwacza tej firmy. W 2022 roku ta 7500-litrowa maszyna dołączy do pozostałych opryskiwaczy z serii R900i, o pojemnościach zbiornika 4400, 5200 i 6200 litrów.

Nowoczesność i precyzja

Podobnie jak pozostałe opryskiwacze z tej linii nowy model będzie wyposażony w technologie rolnictwa precyzyjnego. W ten sposób firma John Deere zapewni swoim klientom możliwość korzystania z dodatkowych inteligentnych rozwiązań. Model opryskiwacza R975i to także odpowiedź na zapotrzebowanie na bardziej pojemne zbiorniki
i szersze belki, a także na większą dokładność działania, mniejsze zużycie środków ochrony roślin oraz większą wygodę przy napełnianiu i obsłudze opryskiwaczy. 

Oszczędność czasu i pieniędzy 

Większa pojemność zapewni opryskiwaczowi zwiększoną efektywność, a operator będzie mógł pokryć opryskiem większy areał na jednym zbiorniku bez konieczności ponownego napełniania. Natomiast sprawdzony system  dwuobwodowego układu opryskowego PowrSpray pozwoli  skrócić czas napełniania, poprawi też parametry aplikacji  oprysku i zwiększy jego dokładność.

25-centymetrowy rozstaw dysz

Ponadto, w ramach nowej oferty Firmy John Deere, modele opryskiwaczy serii M900(i) oraz R900i będą opcjonalnie dostępne z 25-centymetrowym rozstawem dysz. Tego rodzaju funkcjonalność zapewni zastosowanie rozwiązania typu „On Centre” („pośrodku”), co oznacza, że między każdą parą korpusów dysz o rozstawie 50 cm na belce opryskowej montowana będzie też dodatkowa dysza. Konstrukcja  opryskiwacza zostanie także rozszerzona o korpus dyszy z dodatkową dyszą na obu końcach belki. Ma to umożliwić pełne pokrycie obszaru oprysku i wyeliminować niedostateczną aplikację w okolicach końców belki.

Indywidualne sterowanie dyszami

Dodatkowo, wszystkie opryskiwacze zaczepiane, na życzenie klientów, zyskają możliwość wyposażenia ich w użytkowe opcje wprowadzone do serii R700i w 2021 roku. Do opcji tych zalicza się indywidualne sterowanie dyszami, co ogranicza  zjawisko nadmiernego lub niedostatecznego dawkowania, przyczynia się do lepszej ochrony plonów, a jednocześnie obniża nakłady finansowe. Sterowanie dyszami pozwoli użytkownikom zaoszczędzić na produktach ochrony roślin kwotę sięgającą 6 EUR/ha w porównaniu z możliwościami, które daje sterowanie sekcjami. Kolejnym elementem dostępnego wyposażenia jest nowe złącze z homologacją ISO do systemu zamkniętego obiegu. Rozwiązanie to zapobiega kontaktowi operatora ze środkami ochrony roślin i ich niekontrolowanemu rozlewaniu, 

Źródło i foto: Materiały Firmy John Deere 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x