czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Nowe rampy rozlewowe

spot_img

Do małych wozów asenizacyjnych firma Joskin wprowadza nowe rampy rozlewowe mocowane w tylnej części maszyny. Do wyboru są modele Penditwist Basic oraz Pendislide Basic. Różnią się od siebie wyposażeniem, a co za tym idzie zastosowaniem przy nawożeniu.

Penditwist Basic – rampy do nawożenia upraw

Rampa rozlewowa Penditwist Basic to model z wężami wleczonymi dostosowana do nawożenia upraw. Węże spustowe rozprowadzające gnojowicę naglebowo umożliwiają jej rozlewanie u podstawy roślin, nie powodując spowolnienia ich wzrostu. Dzięki takiemu systemowi zastosowanemu w rampie rozlewowej, kontakt lotnych cząstek gnojowicy z powietrzem jest ograniczony do minimum.

Pendislide Basic – rampy do nawożenia użytków zielonych

Z kolei rampa rozlewowa Pendislide Basic z płozami przeznaczona do nawożenia użytków zielonych. Osprzęt wyposażono w płozy z etalonu, które wywierają stały nacisk na podłoże, dzięki systemowi listew na sprężynach. Rozgarniając rośliny, płozy gwarantują precyzyjne dostarczenie składników odżywczych jak najbliżej korzeni, bez ochlapywania liści i zanieczyszczania paszy.

Konstrukcja ramp rozlewowych

Oba modele ramp firmy Joskin są wykonane z profilowanych rur ze stali HLE. Dla zapewnianie długiej i bezproblemowej eksploatacji konstrukcje zostały całkowicie ocynkowane. Każdy model jest oferowany o szerokości roboczej: 6 m (24 wyjścia) lub 7,5 m (30 wyjść) z wężami w odstępach wynoszących 25 cm, które gwarantują równomierne rozprowadzanie gnojowicy.

Montaż ramp bez układu zawieszania

Obydwie rampy rozlewowe Joskin nie wymagają do montażu układu zawieszania ani ramy tylnej na wozie. Ich montaż odbywa się na włazie o średnicy 600 mm. Rampy Penditwist oraz Pendislide Basic w standardzie są bogato wyposażone. Każda ma rozdzielacz pionowy SCALPER. Jego zadaniem jest jednolite rozprowadzanie gnojowicy bez względu na jej rodzaj.

System samoostrzących tarczowych noży

Dzięki systemowi samoostrzących tarczowych noży, zamontowanych na podstawie ze stali HARDOX, rozdzielacz umożliwia nie tylko miksowanie gnojowicy zawierającej ciała włókniste, ale również zapewnia systematyczne cięcie wszystkich ciał obcych w niej występujących oraz równomierne rozprowadzanie nawozu do poszczególnych węży spustowych.

Zbierak kamieni i system przeciw wyciekaniu TWIST

Poza tym urządzenie ma zbierak kamieni, aby oddzielać od przepływającej cieczy wszelkie niepożądane elementy. Rampy rozlewowe firmy Joskin są hydrauliczne składane na czas transportu. Ponadto mają system przeciw wyciekaniu – TWIST, który zapewnia podnoszenie rampy na drodze, zapobiegając wyciekaniu gnojowicy, a na polu jej stratom podczas manewrów. KG

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x