czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowe ciągniki DEUTZ-FAHR serii 5

spot_img

Na pierwszy rzut oka widać już zmieniony wygląd ciągników. Nowy design nawiązuje do ciągników o wyższej mocy. Zmiany jakich nie zobaczymy gołym okiem, zaszły w jednostce napędowej. Silnik spełnia wymagania normy emisji spalin STAGE V. 

Wiele opcji wyposażenia

Nowa Seria  5  marki DEUTZ-FAHR to pięć  modeli z  silnikami o  mocy  od  95  do  126  KM, wyposażonych  w  trzy  rodzaje  skrzyń biegów i możliwością  wyposażenia  w  elektrohydrauliczny rewers PowerShuttle z funkcją Stop&Go oraz inne akcesoria. Nowa  funkcja  APS  (Automatic  PowerShift)  w  pełni automatycznie dobiera półbiegi i dopasowuje je do warunków pracy. Operator może korzystać z potencjometru i dowolnie regulować ustawienia funkcji APS. Wałek odbioru  mocy  ma maksymalnie 4  prędkości  (540/540E/1000/1000E),  wielotarczowe sprzęgło mokre jest załączane przyciskiem.. Opcje wyposażenia obejmują także WOM przedni z prędkością 1000 obr/min.

Łatwe manewrowanie

Układ SDD pozwala na zredukowanie liczby obrotów koła kierownicy, do wykonania pełnego skrętu. Do wyboru jest kilka opcji felg i opon. Oprócz konfiguracji typowo polowych, można zakupić także wąskie koła międzyrzędowe lub opony przemysłowe. Seria5 marki  DEUTZ-FAHR  zapewnia  szeroki zakres prędkości jazdy, w zależności od typu przekładni, prędkość minimalna wynosić może 300  m/h  (do  prac  wykonywanych z super reduktorem),    a maksymalna40    km/h(prędkość  maksymalna  osiągana  przy ekonomicznych  obrotach  silnika -do przejazdów w transporcie. Układ hydrauliczny może mieć maksymalnie 4 obwody i może być wyposażony w pompę o wydajności nawet 90 l / min.

Komfort operatora

Czterosłupkowa konstrukcja kabiny pozwala na uzyskanie dużej powierzchni szyb, co daje widoczność  w  zakresie  360°.  Kabinę zamontowano  na  hydraulicznych  silent-blockach, które zwiększają komfort podczas każdej pracy. Rozbudowany pakiet oświetlenia to do12 reflektorów roboczych montowanych w dachu. Oprócz  tego,  dodatkowe  lampy robocze można zamontować  również  na słupkach kabiny oraz w nowej masce silnika. Wszystkie reflektory są dostępne w wersji LED. Regulowane koło kierownicy, fotel amortyzowany  pneumatycznie,  składany  fotel pasażera,  otwierany  szyberdach, wydajna klimatyzacja z 10 nawiewami, radio  DAB  z Bluetooth  i  porty  USB  to tylko niektóre z rozwiązań  zastosowanych w Serii 5 w  celu zapewnienia komfortu.

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x